Múm na FreeFormFestival


2011.06.18

opublikował:

Múm na FreeFormFestival

Múm po raz pierwszy w Polsce zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty!

Obok Björk, Sigur Rós i Gus Gus, Múm to najbardziej popularny zespół z Islandii. Ich eksperymentalna muzyka to mieszanka elektroniki i różnych tradycyjnych instrumentów.

Zespół założyli w 1997 r. Gunnar Örn Tynes i Örvar Smárason. Później do zespołu dołączyły bliźniaczki – Gyoa i Kristín Anna Valtýsdóttir i jako kwartet wydali dwa albumy. W 2001 r. ukazała się ich debiutancka płyta Yesterday Was Dramatic, Today Is OK, która zyskała uznanie słuchaczy i bardzo entuzjastyczne recenzje. Na początku 2006 r. działalność zespołu rozkwitła na nowo, dzięki udanym remisom np. utworów zespołu Goldfrapp oraz występom na wielu festiwalach, jak SXSW, Sonic Festival czy Bestival. Ich czwarty album, Go Go Smear the Poison Ivy, nagrywany w 2006 roku został wydany we wrześniu 2007.

Zespół pojawi się prezentując materiał ze swojej ostatniej, rewelacyjnej płyty Sing Along to Song You Don`t Know wydanej w 2009 roku.


Dyskografia:

2001 – Yesterday Was Dramatic – Today Is OK

2002 – Finally We Are No One

2004 – Summer Make Good

2007 – Go Go Smear the Poison Ivy

2009 – Sing Along to Song You Don`t Know

7 Edycja FreeFormFestival

Free Form Festival jest wyjątkowym i unikatowym na skalę Polską przedsięwzięciem kulturalnym. Festiwal prezentuje nowoczesną i niezależną muzykę oraz sztukę w środowisku miejskim a jego celem jest wskazywanie nowych światowych trendów muzycznych i artystycznych.

 

Program FFF jest bogaty w wydarzenia na kliku płaszczyznach artystycznych,  w programie znajdują się liczne koncerty, live acty, sety djskie ale również pokazy audiowizualne, pokazy filmowe krótko i pełnometrażowe, video art, oraz stałe ekspozycje młodego polskiego dizajnu.

 

FreeFormFestival 2011

14 – 15 października 2011

Centrum Kultury Koneser

Warszawa, ul. Ząbkowska 27/31

Informacje na temat programu i sprzedaży biletów wkrótce.

Organizator festiwalu: Good Music Productions www.goodmusic.pl

Polecane

Share This