Muniek Staszczyk wspomina współpracę z Białasem: „Zadzwoniłem do Sokoła i zapytałem o niego”

Wokalista i raper mają na koncie wspólny numer


2021.02.22

opublikował:

Muniek Staszczyk wspomina współpracę z Białasem: „Zadzwoniłem do Sokoła i zapytałem o niego”

foto: P. Tarasewicz

W zeszłym roku ukazał się numer Muńka Staszczyka, Białasa, Kuby Więcka oraz Sir Micha „Do Ciebie mówię”. Kawałek powstał w ramach akcji „Pepsi Taste The Beat” i byłą to kolejna współpraca Muńka z raperami. Wokalista udzielił wywiadu Bartoszowi Boruciakowi i wspomniał swoją pierwszą współpracę z raperami, powiedział o kawałku z Białasem oraz powiedział co sądzi o dzisiejszej scenie muzycznej. Muniek Staszczyk dograł się w 2004 roku do numeru „Do roboty” Zipery. Utwór znalazł się na drugim albumie warszawskiego składu, a nawet powstał do niego klip.

Od płyty Molesty obserwuję polskie zjawisko hip-hopowe, bo mnie zawsze interesowały teksty. Poznałem wtedy chłopaków: Vienia, Włodiego i resztę. Wtedy też Zipera zaproponowała mi kawałek – wspominał Muniek.

SPRAWDŹ TAKŻE: Winyle Białasa wyprzedane w moment

Co więcej, Muniek uważa, że polski hip-hop bardzo mocno się rozwinął przez te wszystkie lata. W czasie rozmowy powiedział także, że nie spodziewał się, ze żywot hip-hopu potrwa tak długo. Sądził, że boom na rap skończy się tak szybko jak na m.in. punk. Ujawnił także, że początkowo w akcji Pepsi miał pojawić się KęKę, ale doszło do zmian i ostatecznie zaproszono Białasa.

Najpierw miał być KęKę, którego znałem twórczość, ale później KęKę się wysprzęglił i potem pojawił się Białas. Zadzwoniłem do Sokoła, zapytałem o Białasa, bo nie znałem jego twórczości i Sokół bardzo pozytywnie się o nim wypowiedział – powiedział Muniek – Bardzo fajna rzecz powstała – dodaje.

Reprezentanci SBM Label udali się w zeszłoroczne wakacje na wspólny wyjazd do pomorskiego Kamienia, co przyniosło nam serię vlogów oraz złoty już album „Hotel Maffija”. Niedawno otrzymaliśmy także trwający trzy kwadranse dokument „Hotel Maffija: Ja pamiętam tam”, w którym reprezentanci labelu wspominają wakacyjny wypad, opowiadając o kulisach powstania takich numerów jak „A nie pamiętasz jak?” czy tytułowy „Hotel Maffija”.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane