Muniek Staszczyk zapowiedział nowe wydawnictwo


2021.02.24

opublikował:

Muniek Staszczyk zapowiedział nowe wydawnictwo

foto: P. Tarasewicz

Po dwóch latach od złotej płyty „Syn miasta”, Muniek Staszczyk z kolegami z zespołu Muniek i Przyjaciele powraca z koncertowym wydawnictwem płytowym w wersji akustycznej. Album zatytułowany „Na żywo i akustycznie 2018 – 2019” zapowiada pochodzący z repertuaru T.Love utwór „Bóg”, którego odsłuch udostępniono na YouTube i w serwisach streamingowych. Całość trafi na rynek 5 marca.

Kochani przyjaciele, wszyscy obecnie tęsknimy za koncertami, a czas pandemii jeszcze wzmaga naszą tęsknotę. My artyści nie istniejemy bez was – publiki. Dlatego oddaję ten album w wasze ręce z nadzieją, że nowy 2021 rok pozwoli nam spotkać się gdzieś jak najszybciej na żywo i akustycznie. Z pozdrowieniami, trzymajcie się – pisze o przy okazji ogłoszenia premiery Muniek.

Sprawdź także: Prezes ZUS wbija szpilę artystom narzekającym na niskie emerytury

Na płycie wokaliście towarzyszą Muńkowi Cezariusz Kosman oraz Janek “Jahlove” Pęczak. Muniek i Przyjaciele wyruszyli we wspólną podróż jesienią roku 2018. Początkowo projekt ten miał być wyłącznie koncertową odskocznią od głośnego, rockowego grania. Muniek chciał pograć z mniejszym aparatem wykonawczym, w kameralnych salach, „bliżej ludzi”. Ogromny sukces tego początkowo skromnego przedsięwzięcia zaowocował powstaniem albumu dokumentującego ponad 80 koncertów, podczas których zespół objechał kilka razy całą Polskę, występując zarówno w małych klubowych salach, w teatrach, na scenach krajowych letnich festiwali oraz na PGE Narodowym.

Fani Muńka znajdą na płycie utwory pochodzące z różnych projektów artystycznych: zarówno z repertuaru zespołów T.Love i Szwagierkolaska, jak i działań solowych wokalisty, w tym największe przeboje jak „King”, „I Love You”, „Bóg” czy „Apaszem Stasiek był”.Za miks odpowiadają Janek Pęczak i Antek Sojka, za mastering Jacek Gawłowski. Autorką zdjęcia wykorzystanego na okładkę singla jest Helena Majewska, odpowiada ona jednocześnie za całą oprawę zdjęciową albumu.

Polecane


Share This