Muniek zapowiada płytę politycznym singlem


2019.06.04

opublikował:

Muniek zapowiada płytę politycznym singlem

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Po zawieszeniu działalności grupy T.Love, Muniek Staszczyk powraca w nowej solowej odsłonie. „Pola” to tytuł pierwszego singla zapowiadającego nowy album, którego premiera jest zaplanowana na październik 2019 roku. W piosence nie zabrakło komentarzy do otaczającej nas rzeczywistości. W tytułowej Poli nietrudno doszukać się analogii do Polski.

Pola, musisz z kolan wstać / Bo tu już nie ma z czego brać / W pociągach czujesz swąd domowej wojny / Chociaż nie jesteś najpiękniejsza / I na wybiegach masz gorsze miejsca / Na kontynencie czy jest ktoś tak samotny – śpiewa Muniek.

Autorem scenariusza i reżyserem teledysku do piosenki jest Katarzyna Sawicka. Tytułową rolę Poli zagrała Agatę Buzek, na ekranie można dostrzec też Jacka Braciaka.

Płyta i książka jeszcze w tym roku

Solowy materiał Muńka Staszczyka „Syn miasta” ukaże się 18 października. Jego producentem jest Jurek Zagórski (m.in. Natalia Przybysz, Maria Peszek), za mix odpowiada Emade. Wyjątkiem jest „Pola”, którą wyprodukował i zmiksował Bartosz Dziedzic, producent płyt m.in. Brodki, Dawida Podsiadło czy Artura Rojka, laureat tegorocznego Fryderyka. Na płycie pojawi się najprawdopodobniej 10 utworów skomponowanych przez m.in. Wojciecha Waglewskiego, Błażeja Króla, Jurka Zagórskiego, Kasię Piszek, Olka Świerkota i Janka Pęczaka.

Miesiąc przed premierą płyty nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się biografia Muńka Staszczyka autorstwa Rafała Księżyka pt. „King”

30 listopada w Klubie Stodoła w Warszawie Muniek Staszczyk zagra pierwszy i jedyny w tym roku klubowy koncert z nowym zespołem. W programie koncertu oprócz utworów z nowego albumu będzie można usłyszeć także hity T.Love i inne piosenki z różnych etapów kariery artysty. Na koncercie nie zabraknie gości specjalnych.

Polecane