„Muzak”, nowy Plazmatikon.


2012.04.19

opublikował:

„Muzak”, nowy Plazmatikon.

„Muzak”, najnowszy album Plazmatikon już trafił do sklepów. Wydany nakładem EREM krążek to czwarta już płyta w dorobku zespołu, a zarazem pierwsza, na której usłyszeć można piosenki, a nie tylko kompozycje instrumentalne. To także nowa energia, którą wnosi charyzmatyczny wokal Bartka Schmidta, który gościł już na albumie „Dżemsesje” (EREM, 2007), a dziś wypowiada się już jako pełnoprawny członek zespołu:

Nagrywałem u Staszka (S. Koźlik) swój solowy projekt. Chłopakom spodobało się jak śpiewam i zaproponowali mi udział w nagraniach na nową płytę. Początkowo miał to być jeden numer. Nie do końca byłem przekonany, czy to mój gatunek, ale zaśpiewałem w następnym i w kolejnym. Projekt okazał się tak wciągający, że niepostrzeżenie nagrałem dziesięć utworów i mam poczucie jakbyśmy cały ten materiał od początku tworzyli razem.

W jednym z utworów gościnnie wystąpiła Novika, która tak uzasadnia decyzję o współpracy:

Poczynania chłopaków z Plazmatikona obserwuję już od dawna i cieszę się, że ze wszystkich dotychczasowych fascynacji muzycznych teraz obrali taką, która jest mi najbliższa. W dodatku mają świetnego nowego wokalistę i dają niezłego kopa na scenie! Nie musiałam więc być szczególnie długo namawiana do bycia częścią tego projektu.

Warto przypomnieć, że „Muzak” to koncept album, którego genezę zespół wiąże ze spotkaniem na swojej drodze kanadyjskiego guru, Johnny`ego Muzaka. Muzycy opisują nowe kompozycje jako własną wersję `muzyki użytkowej`, inspirowaną pędem tłumu, emocjami towarzyszącymi zakupom, wszechobecną presją „sukcesu”. Tytułowy MUZAK to symbol świata przesiąkniętego konsumpcją, mass papką i manią posiadania, którym wypowiadają wojnę na nowej płycie.

Nowe nagranie to porywające melodie i bezkompromisowe teksty takie jak w znanym już „Waiting For The Weekend” czy mającym dziś swoją premierę drugim singlu zatytułowanym „Workaholic Prostitute”.

Na profilu facebook Plazmatikon http://fb.bandpage.com/plazmatikon odsłuchać nie tylko najnowszy singiel, ale także trailer całego albumu „Muzak”.

Wkrótce zespół wraca na trasę, a już 23 maja w warszawskim klubie Chwila odbędzie się koncert promocyjny, któremu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Tomka Albina, którego współpraca z Plazmatikonem przy okładce płyty „Muzak” zainspirowała do stworzenia cyklu pod nazwą „Obiekty Konsumpcyjne”. To nie jedyna niespodzianka, którą planuje zespół, szczegóły dotyczące tego i innych koncertów w ramach MUZAK SALE TOUR 2012 można śledzić na http://www.facebook.com/plazmatikon/events


Plazmatikon „Muzak” wyd. EREM

Tracklista:

Load Up Your Battery

Waiting For The Weekend

Dummy Love

Nothing But Pain

Workaholic Prostitute

Sold Out God

Dragon Song feat. Novika

Boys Ain’t Toys

Soulwander

M.U.Z.A.K.

Little Boy

Polecane

Share This