Muzycy Behemotha wyrzuceni z siłowni za przekonania religijne


2019.08.16

opublikował:

Muzycy Behemotha wyrzuceni z siłowni za przekonania religijne

fot. P. Tarasewicz / CGM.PL

Muzycy Behemotha dbają o formę, będąc w trasie koncertowej. Przed środowym koncertem w Virginia Beach artyści udali się do siłowni mieszczącej się na terenie placówki YMCA (Young Men’s Christian Association). Niestety, pracownicy obiektu poprosili ich o jego opuszczenie.

Nergal poszedł na trening w koszulce norweskiego Darkthrone, czym wzbudził zainteresowanie personelu. Pracownik siłowni zapytał lidera Behemoth, czy ten czci Jezusa Chrystusa.

Nie, ponieważ pochodzimy z Polski i czcimy Odyna – miał mu odpowiedzieć muzyk. W reakcji obsługa siłowni poprosiła muzyków o opuszczenie obiektu.

Byłem w YMCA, gdzie zobaczyli moją koszulkę Darkthrone. Kiedy zapytali czy wierzę w Jezusa Chrystusa, odpowiedziałem, że nie, na co oni powiedzieli, że nie mogę tam ćwiczyć – relacjonował na Instagramie Nergal.

Do sprawy odniósł się także Roger Hoglund z Darkthrone. – Nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać. To stara, oryginalna koszulka Darkthrone, którą dałem mu rok temu. Czy ktoś z was miał podobny problem przez koszulkę Darkthrone? – skomentował na Instagramie muzyk.

Polecane

Share This