Muzycy przeciwko powszechnemu dostępowi do broni


2018.03.25

opublikował:

Muzycy przeciwko powszechnemu dostępowi do broni

foto: kadr z wideo

W sobotę 24 marca setki tysięcy osób pojawiło się w Waszyngtonie na March For Our Lives. Demonstracja została zorganizowana przez osoby, które przeżyły niedawną masową strzelaninę w Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland (Floryda). Był to apel o reformę systemu kontroli broni. Obok poruszających wystąpień przedstawicieli studentów, w protest włączyli się liczni artyści.

Wśród występujących w Waszyngtonie artystów znaleźli się Ariana Grande, Miley Cyrus, Common z Andrą Day, Jennifer Hudson, Vic Mensa, Demi Lovato i Lin-Manuel Miranda. Muzycy pojawili się także na innych marszach, których w całym kraju odbyło się ponad osiemset. Paul McCartney wsparł demonstrację, stwierdzając, że jego przyjaciel i kolega z zespołu, John Lennon, także zginął wskutek przemocy związanej z bronią. Micheal Stipe z R.E.M. zadedykował maszerującym studentom nową piosenkę „Future, If Future”. Liczni artyści wykonujący różne gatunki muzyczne podzielili się swoimi komentarzami na temat marszu w portalach społecznościowych. Poniżej znajdziecie wybrane wpisy.

Alicia Keys

– Mocne!

POWERFUL!! #MarchForOurLives

Post udostępniony przez Alicia Keys (@aliciakeys)

Billie Joe Armstrong (Green Day)

– March For Our Lives #NiedlaTrumpaNieDlaFaszyzmu #NigdyWięcej

#marchforourlives #notrumpnonranofascistusa #gunreformnow #neveragain #oakland

Post udostępniony przez Billie Joe Armstrong (@billiejoearmstrong)

Camila Cabello

Jutro jest March for Our Lives. To bardzo ważne, abyśmy wszyscy dołączyli i walczyli o zmianę. Nikt nie powinien obawiać się o swoje życie, więc musimy sprawić, aby te tragiczne wydarzenia nigdy więcej się nie wydarzyły.

Chance The Rapper

– Czy kontrola broni dotyczy też policji? Czy gliniarze powinni mieć broń automatyczną?

Dua Lipa

– Chciałabym tam być, ale jestem szczęśliwa widząc tak wielu ludzi walczących o to, w co wierzą. Przemoc związana z bronią musi się zakończyć i musimy wszyscy się do tego przyczynić. Ochrońmy nasze dzieci, ochrońmy naszą przyszłość.

HAIM

Demony strzelanin w szkołach straszą nas od Columbine. Dzisiaj wspieramy tych, którzy przeżyli atak w Parkland w apelu o zakończenie przemocy związanej z bronią. Maszerujemy dziś, aby żądać zmian.

Harry Styles

Pozdrawiam Was z Oberhausen.

Sending love to you from Oberhausen. @marchforourlives

Post udostępniony przez @ harrystyles

Janelle Monae

Nie ma w tej chwili niczego ważniejszego.

Jennifer Lopez

– Dzieci zmienią wszystko… #JużWystarczy

Kids change everything… #enoughisenough #marchforourlives

Post udostępniony przez Jennifer Lopez (@jlo)

Justin Timberlake

Oto przyszłość. Jestem dumny, że używacie swojego głosu i maszerujecie dzisiaj. #NigdyWięcej #MarchForOurLives

Katy Perry

– Inspirująca frekwencja na March For Our Lives. Jestem podbudowana naszą młodzieżą, przyszłością, która doprowadzi do zmian! Jestem z wami w duchu i w solidarności. Pozdrawiam z Tokio.

Lady GaGa

Chrońcie dzieci, nie broń.

Leona Lewis

Czuję się zainspirowana przez wszystkich studentów, którzy dziś wyszli i podnieśli głos przeciwko przemocy z użyciem broni. Miałam śpiewać na proteście, ale było za zimno, ale nic nie mogło mnie powstrzymać od przebywania tam, by wesprzeć ten niesamowicie żarliwy marsz prowadzony przez młodzież! Ci młodzi ludzie są przyszłością i ochrona ich powinna być naszym najwyższym priorytetem.

MGMT

– Czy wiesz o marszach March 4 Our Lives? Zgłoś się na wolontariat do HeadCountOrg aby rejestrować wyborców w dniu marszów, 24 marca, w całych Stanach Zjednoczonych.

Miley Cyrus

Nigdy więcej! Więcej zdjęć z Waszyngtonu na moim Tumblrze.

Never Again! Gonna post pics from DC on my tumblr ! ❤

Post udostępniony przez Miley Cyrus (@mileycyrus)

Pearl Jam

#marchforourlives

Post udostępniony przez Pearl Jam (@pearljam)

Pharrell Williams

Jutro dołączmy do uczniów z całego kraju, którzy domagają się od przywódców podjęcia działań na rzecz położenia kresu przemocy z użyciem broni w naszych szkołach i społecznościach.”

Selena Gomez

Nie chcę, by był to tylko kolejny post na Instagramie. Proszę. Wystarczy. Ci ludzie, rodziny i dzieci dość wycierpiały. Dzisiaj maszerujemy za nasze życia. Pragnę wciąż ufać Bogu z przyszłością, jak również wziąć udział we wprowadzeniu zmian.

Tinashe

Zaprzestańcie przemocy z udziałem broni natychmiast! Nigdy nie rozumiem, jak Amerykanie (albo ktokolwiek, kto ma mózg) mogą patrzeć na te statystyki i nie widzieć bardzo oczywistych powiązań. I nigdy nie zrozumiem ustawodawców, którzy stawiają swój własny zysk finansowy ponad ludzkie życie. Ta sprawa jest ważna każdego dnia, nie możemy przestać się wypowiadać…

Tom Morello (Rage Against The Machine)

Epicki dzień w historii Stanów Zjednoczonych. Wysyłam solidarność z antypodów.

Win Butler (Arcade Fire)

Wysyłam z Vancouveru moje wsparcie dla March 4 Our Lives. Dorastając w Teksasie, a potem spędzając niemal połowę życia w Kanadzie wiem, że jest lepsze podejście do kontroli broni. Możesz mieć wolność osobistą, a jednocześnie nie obawiać się broni automatycznej w szkołach.

 

Polecane

Share This