Muzycy w służbie Haiti – ciąg dalszy…


2010.01.30

opublikował:

Muzycy w służbie Haiti – ciąg dalszy…

Samolot z pomocą dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi na Haiti wysłali członkowie grup Creed, Godsmack i Rage Against The Machine. Na pokładzie znalazła się żywność i sprzęt medyczny. W akcji dzięki której zgromadzono na tę inicjatywę milion dolarów, wzięli również udział członkowie boysbandu New Kids On The Block i raperka Eve.

Sam Scott Stapp, wokalista Creed pomagał na miejscu w Port-au-Prince w rozładowywaniu i rozdzielaniu żywności, wody oraz lekarstw odpowiednim organizacjom ratowniczym.

Z kolei Shane MacGowan (The Pogues) wpadł na kolejny pomysł charytatywnej akcji i zaprosił kilku przyjaciół do nagrania charytatywnego singla. Na tapetę wzięto utwór Screamin` Jaya Hawkinsa – „I Put a Spell On You”, jeden z pierwszych rock`n`rollowych hitów z 1956. W nagraniu nowej wersji mają wziąć udział Nick Cave, Bobby Gillespie z Primal Scream i Johnny Depp.

Odżyła również inicjatywa z nagraniem nowej wersji przeboju z 1985 roku „We Are The World”. Nową wersję planują nagrać Quincy Jones i Lionel Richie. Pomagać tej dwójce mają Kanye West i Taylor Swift – bohaterowie incydentu na MTV Video Music Awards. Pomogą im również Lady GaGa. Beyoncé. Usher, Natalie Cole i John Legend.

Produkować będzie Ken Ehrlich. Występ zostanie nakręcony, a z materiału – podobnie jak w 1985 roku – powstanie teledysk i singel. Zysk ze sprzedaży tym razem wspomoże poszkodowanych w wyniki trzęsienia ziemi na Haiti. Ćwierć wieku temu utwór wspierał potrzebujących w Afryce.

Polecane

Share This