Muzycy wspierają


2014.02.22

opublikował:

Muzycy wspierają

Przyjaciele i znajomi zmarłego w grudniu 2013 rzeszowskiego muzyka Grzegorza Joachimowicza zainicjowali projekt crowdfundingowy poświęcony jego twórczości. Celem akcji jest reedycja albumu zespołu 2 Cresky z udziałem zmarłego wokalisty. Zebrane fundusze i dochód ze sprzedaży płyty zostanie w całości przekazany rodzinie zmarłego.

Inicjatywa uczczenia pamięci nieżyjącego muzyka Grześka Joachimowicza, a jednocześnie przekazania wsparcia jego rodzinie, została podjęta w styczniu 2014. To dokładnie miesiąc po niespodziewanej śmierci DJ-a, tekściarza, wokalisty współpracującego od 20 lat z muzykami niezależnej sceny rzeszowskiej. Na crowdfundingowej platformie Polakpotrafi.pl powstał projekt, mający na celu reedycję pierwszego albumu zespołu 2Cresky – Major System Error (2002 – data pierwszego wydania), na którym DJ Greg Crack wystąpił w roli wokalisty i autora tekstów. Reedycja albumu realizowana jest na zasadzie crowdfundingu, co oznacza, że produkcja CD finansowana jest z dobrowolnych wpłat, wnoszonych w dowolnej wysokości przez zgromadzoną wokół projektu społeczność – przyjaciół i znajomych, mieszkańców Rzeszowa i okolic, muzyków z całego kraju.

Zgodnie z zasadami platformy Polakpotrafi.pl projekt odniesie sukces, jeśli do dnia 24.02.2014 grupa uzbiera fundusze potrzebne do wytłoczenia CD oraz wydrukowania poligrafii. Wyprodukowany album trafi do rąk sponsorów a także przedpremierowo podczas specjalnego koncertu poświęconego wokaliście, który odbędzie się 22 lutego 2014 r. w Rzeszowie, w klubie Wytwórnia. Album dostępny będzie także w limitowanej sprzedaży, z której dochód przekazany zostanie w całości rodzinie zmarłego.

Już w 3 dni po otwarciu projektu zostało uzbierane ponad 50% potrzebnych funduszy.

Grzegorz Joachimowicz zmarł nagle w grudniu 2013 roku. DJ, muzyk, tekściarz, wokalista, współpracował od lat 90. z wszystkimi znanymi zespołami na terenie Rzeszowa m.in. Agressiva 69, Jesus Chrysler Suicide, 2Cresky, Pati Yang. Rozgrzewał publiczność w katowickim Spodku jako jedyny DJ przed koncertem brytyjskiej formacji Prodigy. Zajmował się także remiksowaniem utworów różnych artystów. Był animatorem sceny klubowej w Rzeszowie. Pozostawił żonę i 4-letniego synka.

Więcej informacji o projekcie tutaj .

Polecane

Share This