Muzycy wspominają Ronnie`go James Dio


2010.05.18

opublikował:

Muzycy wspominają Ronnie`go James Dio

Lars Urlich: 

 

Zszedłem właśnie ze sceny w Zagrzebiu
kiedy usłyszałem informację, o tym, że odszedłeś. Jestem zszokowany, ale
chcę, żebyś wiedział, że to Ty byłeś jednym z najważniejszych powodów,
dla którego zacząłem swoją przygodę ze sceną.


 

 Cały tekst listu do Ronnie`go Dio

Slash:Ronnie zmarł, jednak jego muzyka będzie wiecznie żywa

Grupa Kiss:

Płaczemy nad tragiczną śmiercią wspaniałego Ronniego Jamesa Dio. Oprócz tego, że posiadał niesamowite zdolności wokalne, Ronnie był prawdziwym dżentelmenem, emanował ciepłem i przyjaźnią dookoła. Będziemy za nim tęsknić.


Billy Corgan:


Oprócz tego, że Ronnie był jednym z najlepszych wokalistów rockowych wszech czasów, był też prawdziwym dżentelmenem. Bolesna strata… Spotkałem go tylko raz i chcę powiedzieć, że był najbardziej przyjemną osobą z branży muzycznej, jaką poznałem.

Murdoc (Gorillaz):

Wznoszę toast za Ronniego Jamesa Dio, który niestety dzisiaj zmarł. Niedziele są zawsze ponure. Salutuję panie Dio – dobrze zasłużyłeś się metalowi.

Mike Portnoy, perkusista Dream Theter:Spoczywaj w pokoju, Ronnie James Dio… jeden z największych wszechczasów. Wygląda na to, że Dime [`Dimebag` Darrell Abbott], Randy [Rhoads], Cliff [Burton] i Bonzo [John Bonham] dostali właśnie najlepszego wokalistę. To jeden z najsmutniejszych dni w historii metalu.


16 maja 2010 roku po półrocznej walce z rakiem żołądka zmarł Ronnie James Dio. „Dziś moje serce pękło” – napisała żona i menedżerka wokalisty, Wendy Dio. „Ronnie odszedł 16 maja o 7:45. Przed śmiercią pożegnał się z rodziną i przyjaciółmi. Ronnie wiedział, że wszyscy go kochali. Bardzo doceniamy miłość i wsparcie, których wyrazy zewsząd do nas napływają. Proszę o kilka dni, abyśmy mogli poradzić sobie z tą ogromną stratą. Pamiętajcie, że kochał was wszystkich, a jego muzyka pozostanie wiecznie żywa”.

Dio śpiewał zarówno w formacjach Elf, Rainbow, Black Sabbath, Heaven & Hell jak i solo. Urodził się 10 czerwca 1942 r. jako Ronald James Padavona w USA. Muzyczną przygodę rozpoczął w wieku 15 lat jako basista zespołu The Vegas Kings, wkrótce przemianowanego na Ronnie and the Rumblers. Był wokalistą grup Elf, Rainbow (współpracując z Ritchiem Blackmorem). W 1979 roku zastąpił Ozzy`ego Osbourne`a w Black Sabbath. Ronnie występował również solo – pod szyldem Dio. Od 2006 roku muzyk ponownie współpracował z kolegami z Black Sabbath: Tonym Iommim, Geezerem Butlerem oraz Vinnym Appicem. Jako Heaven & Hell nagrali wydaną w 2009 r. płytę „The Devil You Know”.

W listopadzie 2009 roku u Ronniego zdiagnozowano raka żołądka. Muzyk zmarł po półrocznej walce z chorobą.

Polecane

Share This