Muzyczna Szwalnia o sprawie z Bonusem BGC i Bodychristem: „Peja nie miał żadnego wpływu na moją decyzję”


2016.09.15

opublikował:

Muzyczna Szwalnia o sprawie z Bonusem BGC i Bodychristem: „Peja nie miał żadnego wpływu na moją decyzję”

Foto: P. Tarasewicz

Przypomnijmy: po koncercie Bonusa BGC i Bodychrista na urodzinach Tedego w Koszalinie sala prób Muzyczna Szwalnia w Poznaniu w mailowej korespondencji wymówiła współpracę obu artystom. Body Christ zasugerował w mediach społecznościowych, jakoby wpływ na decyzję miał Peja. Po jakimś czasie wpis zostaje usunięty.

Poniżej przedstawiamy oficjalne oświadczenie Macieja Respondka z Muzycznej Szwalni:

„Chciałbym sprostować sprawę rzekomego uniemożliwienia przez Rycha Peję odbywania prób Bonusa BGC i Bodychrist’a w Muzycznej Szwalni w Poznaniu.

Różnego rodzaju portale podchwyciły sprawę, ponieważ Peja i Tede postawieni obok siebie to zawsze gwarantowane wyświetlenia i gorący temat do dyskusji. Żadna osoba umieszczająca wiadomości na tego typu portalach nie wpadła na to, że zanim się coś o zaistniałej sytuacji napisze, trzeba sprawdzić czy informacje, które prezentuje, są prawdziwe.

Informuję, że jest to kompletna bzdura. Kilka godzin po pierwszej takiej informacji, 13 września na profilu facebook’owym Muzycznej Szwalni pojawił się następujący komentarz:

„Afery się kręcą widzę i to na grubo. Jak masz z kimś relacje prywatne a nie tylko biznesowe to lojalność jest jedną z ważniejszych rzeczy. Rychu nie ma nic wspólnego z moją decyzją, co również gdzieś tam zostało już powiedziane i napisane. Tak zdecydowałem i teraz będę ponosił takie czy inne konsekwencje. Trudno. Pomijając już temat tego, czy coś według kogoś jest zachowaniem odpowiednim lub nie – zrobienie afery z prywatnej korespondencji przekreśla możliwość współpracy. Jedyny, pierwszy i ostatni oficjalny komentarz do sprawy”.

Nikt tego komentarza nie zacytował w artykułach atakujących Rycha Peję. Jak już wspomniałem w komentarzu, z Peją mamy relacje prywatne, nie tylko biznesowe. Pod kątem sal prób, traktuje on Szwalnię, jak drugi dom i nie jest to dla niego zwykłe miejsce do grania.

Bonus BGC i Bodychrist robili próby w Muzycznej Szwalni i nigdy nie mieli z tym problemu. Sytuacja zagrania koncertu w Koszalinie, w kontekście opisywanej sprawy oraz relacji, zmieniła moje podejście do grania wyżej wymienionego duetu w Szwalni. Peja nie miał żadnego wpływu na moją decyzję, gdyż zwyczajnie o niej nie wiedział.

Bodychrist jednak postanowił poinformować o zaistniałej sytuacji opinię publiczną, pomijając fakt, iż jest to zdanie moje, nie Peji. Bodychrist usunął cały wpis z Facebooka, pod którym, w komentarzu, również napisałem, że Peja nie ma z moją decyzją nic wspólnego.

Temat miał zostać wyjaśniony po weekendzie, ale patrząc na to, w jaki sposób i do jakiej rangi urósł problem, jako osoba decyzyjna tym bardziej, nie widzę możliwości, by Bonus BGC i Bodychrist odbywali próby w Muzycznej Szwalni”.

Polecane

Share This