Muzyczne debiuty, których nie możesz przegapić


2019.01.11

opublikował:

Muzyczne debiuty, których nie możesz przegapić

fot. mat. pras.

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi zjawiskami w świecie muzyki? Koniecznie sprawdź playlistę My Name Is New, która gromadzi najciekawsze muzyczne nowości od młodych, polskich debiutantów. Na liście stale pojawiają się nowości, które zaskakują i zapadają w pamięci. Nie przegap i rzuć „uchem“ na MNIN-owych artystów.

Od momentu pierwszej odsłony playlisty, zgłoszenia do My Name Is New zaczęły napływać ze zdwojoną siłą. Z prawie 150 przesłanych utworów, zespół Kayaxu wybrał 16 najciekawszych i najbardziej obiecujących pozycji. Każda z nich jest inna od poprzedniej. Na playliście znajdziecie cały przekrój gatunków. Od popu przez mocniejsze elektroniczne brzmienia, po rockowe szarpanie strun i nastrojowe ballady. Jest w czym wybierać.

Inicjatywa My Name Is New to jednak nie tylko dystrybucja cyfrowa, a przede wszystkim projekt edukacyjny. Kayax kładzie duży nacisk na to, aby przekazać jak najwięcej wieloletniego doświadczenia w branży młodym muzykom. Będąc częścią MNIN, artysta uczy się, jak komunikować się ze swoimi słuchaczami, budować fanbase, zaczynać przygodę z pierwszymi bookingami, a przede wszystkim jak promować się w sieci.

Jednym z reprezentantów MNIN jest zespół Yoko Chanel, który uczestniczył w projekcie od samego początku. Kapela ma na swoim koncie już pierwsze osiągnięcia i nie zwalnia tempa!

Yoko Chanel o MNIN:
Początkowo nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać po My Name Is New, ale zdecydowaliśmy się wziąć udział w projekcie i bardzo szybko okazało się, że było warto. Zostaliśmy bardzo miło zaskoczeni przepływem informacji. Otrzymaliśmy wiele wskazówek i cennych porad od doświadczonych osób. Szczególnie booking koncertów sprawiał nam zawsze trudności. Ostatnio mieliśmy okazję zagrać support przed ambasadorką projektu MNIN, czyli Mery Spolsky. Publiczność aż gotowała się od dobrej energii, a Mery obdarzyła nas ogromnym wsparciem. Było to dla nas piękne doświadczenie.

Maria Dudek – koordynator projektu po stronie Kayaxu o MNIN:
My Name Is New powstało z myślą o debiutantach. Przez wiele lat do wytwórni płytowych docierają niezliczone ilości muzycznych materiałów, które okazują się zbiorem naprawdę wartościowej twórczości. Projekt działa jak inkubator, szkoła czy muzyczny uniwersytet, gdzie nikt nie zostaje pozostawiony samemu sobie. Wsparcie merytoryczne, którym zostają otoczeni artyści dołączający do inicjatywy, przynosi wspaniałe efekty, a to dopiero początek…

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu „Rozwój Sektorów Kreatywnych”

Polecane

Share This