Muzyczne Pejzaże Czesława Miłosza


2011.06.24

opublikował:

Muzyczne Pejzaże Czesława Miłosza

Zabrzmią najnowsze pieśni na baryton i orkiestrę kameralną, które opierają się na wierszach poety: „W Warszawie”, „Bieg”, „Obłoki” i „Annalena” oraz kompozycje instrumentalne inspirowane życiem i twórczością noblisty.

Jubileuszowe kompozycje stworzyli: Romuald Twardowski, Joanna Bruzdowicz, Marek Żebrowski, Ryszard Osada, Jarosław Siwiński i Barbara Kaszuba. Należą oni do różnych generacji twórców i reprezentują różnorodne prądy w polskiej muzyce współczesnej: od neoklasycyzmu, poprzez sonoryzm, do neotonalności i muzyki repetytywnej, więc ich najnowsze utwory, ze swoim szerokim spektrum stylistycznym, będą bardzo ciekawym zestawieniem estetycznym programu tego wyjątkowego koncertu.

Wykonawcami będą baryton Jarosław Bręk i orkiestra Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kosa-Nowickiego. Fragmenty poezji i prozy Czesława Miłosza przedstawi aktor Grzegorz Damięcki.

O godz. 17:30 w kawiarence Studia odbędzie się impreza towarzysząca, czyli panelowe spotkanie publiczności z twórcami utworów. Będzie to świetna okazja, aby poznać tajniki inspiracji kompozytorskiej, wpływ, jaki poezja Czesława Miłosza wywiera na artystów, a także elementy warsztatu twórczego współczesnych kompozytorów.

Koncert będzie transmitowany przez Program Drugi Polskiego Radia.

Muzyczne Pejzaże Czesława Miłosza w jubileuszowym 2011 roku są jedynym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce, dedykowanym Czesławowi Miłoszowi, z polską muzyką współczesną skomponowaną na orkiestrę kameralną.

Pomysłodawcą i koordynatorem artystycznym wydarzenia jest Małgorzata Kołcz.

Organizatorem jest Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna.

Współorganizatorzy: Polskie Radio Program 2, Warsaw Camerata

Wydarzenie dofinansowano ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, m.st. Warszawy oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Program:

Romuald Twardowski – „Lituania”

Joanna Bruzdowicz – Pieśń „W Warszawie”

Jarosław Siwiński – Pieśń „Annalena”

Barbara Kaszuba – „… znad Zatoki San Francisco”

Marek Żebrowski – Pieśni „Dwa Pejzaże: Obłoki, Bieg”

Ryszard Osada – „teMuchi”

Bilety wstępu: 10 i 15 zł

Polecane

Share This