Muzyczne Szczyty czekają na Was

Bulbwires, Kuba Knap i Rubber Dots zapraszają do Risoul. Ty też masz szansę tam zagrać.


2014.12.30

opublikował:

Muzyczne Szczyty czekają na Was

Słyszeliście na pewno o SnowShow Music Fest – największym polskim festiwalu w Alpach, który odbędzie się już po raz trzeci, a jego line-up jest z roku na rok bardziej interesujący. Na scenie SnowShow wystąpili już Marika, Pokahontaz, Junior Stress, Nick Sinclair i Adam Joseph, Darya Sergyenko, DJ Adamus, Waldemar Kasta czy Grubson, a w tym roku O.S.T.R. i Kamp!.

Nie wiecie jednak, że w tym roku startują dwa nowe projekty, ściśle ze sobą połączone: Peak Up The Sound – marcowy wyjazd do Risoul, w trakcie którego odbędą się koncerty młodych zespołów, które dopiero wchodzą na polską scenę muzyczną.

Uczestnicy wyjazdu będą mieli okazję posłuchać zupełnie nowych dźwięków z pogranicza różnych gatunków muzycznych.

Wśród zaproszonych zespołów i wokalistów są już:

Bulbwires – rockowa formacja z Warszawy. Płyta, której premiera była 15 stycznia to drapieżne brzmienie, energia, zmiany tempa i mnóstwo dobrej zabawy.

Kuba Knap – debiutował płytą „Lecę, chwila, spadam”. Tym klimatycznym albumem podbił serca słuchaczy i recenzentów. Rap w najlepszym wydaniu.

RubberDots – elektroniczny duet założony w 2010 roku. Na swoim koncie mają płytę długogrającą. W progresywnych utworach udało im się zachować ruch – dzięki nierównym bitom, przesterom i brudnemu elektronicznemu brzmieniu.

Pozostali wykonawcy zostaną wybrani w projekcie pod nazwą Pick Up The Sound. I tu zaczyna się największa zabawa. Pierwszy etap to zgłoszenia na stronie www.pickupthesound.pl, które przyjmowane są do 11 stycznia 2015 w trzech kategoriach muzycznych:

Hip-hop / Reggae /R’n’b

Pop/ Rock / Metal

Electro / Alternative

To duża szansa dla zespołów i wokalistów, którzy nie mają znaczącego dorobku fonograficznego i chciałyby pokazać się szerszemu gronu. Powołane przez organizatora jury wybierze po cztery zespoły z każdej kategorii, które wystąpią w klubie Skwer podczas trzech koncertów:

– Hip-hop/Reggae/R’n’B – 23 stycznia 2015

– Pop/Rock/Metal – 7 lutego 2015

– Electro/Alternative – 21 lutego 2015.

Wokaliści i zespoły wystąpią przed warszawską publicznością. Dla jury i publiki wszystko będzie się liczyło tego wieczoru: poziom tekstów, charyzma na scenie i kontakt z publicznością.

Po serii koncertów trzy wybrane zespoły pojadą na wyjazd Peak Up The Sound i będą walczyć o nagrodę główną, którą jest – i tu wróćmy do początku tekstu – udział w czwartej edycji SnowShow Music Fest 2016, czyli ogromna szansa pokazania się przed kilkutysięczną publicznością. Oprócz tego zwycięzca spędzi trochę czasu w studio nagraniowym, gdzie zostanie wyprodukowany jeden utwór.

Wierzymy, że projekt zainteresuje zespoły, które chcą wyjść do ludzi i pokazać swój materiał, poczuć atmosferę szalonych koncertów i stworzyć szansę do zwrotu w ich karierze – mówi Michał Starkowski, organizator.

Peak Up The Sound to wyjazd dla młodych ludzi , fanów białego szaleństwa i dobrej muzyki, niekoniecznie tej komercyjnej. Nowy projekt to nowe wyzwanie, ale wiemy, że zapewnimy Wam dużą dawkę pozytywnych dźwięków, przy których wieczorami będziecie mogli się zrelaksować, poskakać lub wypić piwo ze znajomymi. Jednym słowem połączymy w jednym miejscu miłość do śniegu i miłość do muzyki – dodaje Aleksandra Plucińska.

Polecane