Muzyczny czerwiec w Canal+

Do obejrzenia m.in. koncerty Petera Gabriela i Pearl Jam.


2012.05.14

opublikował:

Muzyczny czerwiec w Canal+

20 czerwca CANAL zaprasza na Dzień Muzyki – święto, które stało się ogólnoświatową imprezą. Widzowie obejrzą premierowo w Polsce koncert Petera Gabriela emitowany w HD i 3D oraz unikalny dokument o zespole Pearl Jam. Muzyce będą również poświęcone wtorkowe premiery filmowe.

Jak co roku CANAL przyłącza się do świętowania Dnia Muzyki. Przypadające na 21 czerwca Święto Muzyki to doroczna impreza,  wymyślona na początku lat 80. przez Marcela Landowskiego, francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia i spopularyzowana przez Maurice’a Fleureta i Jacka Langa, ówczesnego ministra kultury Francji. Święto organizowano początkowo tylko we Francji. Dziś stało się znaczącym wydarzeniem artystycznym. Każdego roku instytucje muzyczne – filharmonie, opery, teatry, szkoły oraz organizacje pozarządowe na całym świecie organizują w czerwcu ogólnodostępne koncerty. Oryginalna nazwa w języku francuskim „Fête de la Musique” jest grą słów, homofonem wyrażenia „Faites de la musique!” (Róbcie muzykę!), które stało się przewodnim zawołaniem do uczestnictwa w imprezie.

Z okazji Święta Muzyki CANAL przygotował specjalną ramówkę. 20 czerwca o 21:00 stacja zaprasza na premierę koncertu „Peter Gabriel w Londynie”. Wyjątkowy występ legendarnego Brytyjczyka promujący jego najnowszy album „New Blood” będzie emitowany zarówno w CANAL HD, jak i w technologii trójwymiarowej na antenie CANAL 3D. Podczas koncertu artyście towarzyszyła 46-osobowa orkiestra, z którą wykonał w całkowicie nowych aranżacjach swoje największe przeboje, m.in. „Don’t Give Up”, „Biko”, Red Rain” i „In Your Eyes”.

Po koncercie CANAL pokaże premierowo zrealizowany przez Camerona Crowe’a dokument „Pearl Jam Twenty”, który powstał z okazji 20-lecia istnienia zespołu. Produkcja jest fascynującym widowiskiem filmowo-muzycznym, które dokumentuje historię legendarnej formacji grunge’owej z Seattle. Cameron Crowe, reżyser, scenarzysta, laureat Oscara zrealizował „Pearl Jam Twenty” w oparciu o 1200 godzin unikalnego, niepublikowanego wcześniej materiału filmowego. W Dniu Muzyki widzowie CANAL zobaczą także inne koncerty i filmy nawiązujące do tematyki muzycznej, a na antenie CANAL 3D zaprezentowany zostanie trójwymiarowy koncert „Kylie Minogue i Aphrodite”. Fascynujący występ australijskiej wokalistki, który w ubiegłym roku odbył się w londyńskiej O2 Arena.

W czerwcowej ramówce CANAL muzyce poświęcone będą też wtorkowe premiery filmowe. W cyklu „Muzyczne wtorki” stacja zaprezentuje cztery filmy. Na początek, 5 czerwca nominowana do Oscara 2012 animacja „Chico i Rita” o pianiście i wokalistce, których połączyła muzyka i miłość. Tydzień później „Nieściszalni”, szwedzki film o anarchizujących perkusistach. 19 czerwca widzowie zobaczą brytyjską produkcję „Dziś należysz do mnie” o dwójce skłóconych artystów, którzy będą musieli wystąpić razem na scenie podczas festiwalu. W ostatni wtorek czerwca premiera filmu „Koszmar”, z którego widzowie dowiedzą się, jak wiele gotów jest  zrobić pewien kanadyjski zespół, by było o nim naprawdę głośno.

Polecane