Muzyk kultowej polskiej grupy potrzebuje pomocy. Możecie dołożyć swoją cegiełkę

Artysta cierpi na rzadki nowotwór.


2020.11.30

opublikował:

Muzyk kultowej polskiej grupy potrzebuje pomocy. Możecie dołożyć swoją cegiełkę

fot. Pomagam.pl

Andrzej Püdel Bieniasz, lider Püdelsów, od roku zmaga się z poważną i rzadką chorobą nowotworową. Rodzina muzyka uruchomiła zbiórkę, ponieważ nie jest w stanie sama opłacić kosztów leczenia.

Kochani!!! Andrzej Püdel Bieniasz, mój brat bliźniak, potrzebuje Waszej pomocy. Zwracam się do Was w Jego imieniu. Andrzej Püdel Bieniasz założył zespół „Pudelsi” w 1985 roku, po śmierci przyjaciela, z którym tworzył muzykę w formacji „Düpą”. Andrzej jest moim jedynym najukochańszym bratem, genialnym muzykiem, świetnym gitarzystą, kompozytorem i autorem tekstów. Jest najlepszym człowiekiem jakiego znam.

Od roku walczy z rzadkim typem nowotworu; chłoniakiem z komórek płaszcza. Od listopada do maja bieżącego roku przechodził serię chemio i immunoterapii zakończoną udanym przeszczepem szpiku. Wrócił do domu, gdzie dochodził do siebie – pisze siostra muzyka, która założyła zbiórkę w serwisie Pomagam.pl.

Latem u Püdla stwierdzono poprawę, muzyk mógł o własnych siłach pójść na spacer i grać na gitarze, ale choroba szybko wróciła.

Püdel był wielokrotnie hospitalizowany i diagnozowany. Choroba niefortunnie dla Püdla przebiega w trakcie pandemii COVID-19. Wybuch ognisk zakaźnych w placówce prowadzącej terapie i konieczność przeprowadzania testów przed każdym przyjęciem do szpitala znacząco utrudniały i wydłużyły proces leczenia, a czas w walce z chłoniakiem jest bezcenny.

14/11/2020 zdiagnozowano nawrót choroby.

Przy wznowie, czyli drugim rzucie chłoniaka z komórek płaszcza stosuje się lek IBRUTYNIB, który nie jest refundowany.

Koszt tygodniowej terapii tym preparatem wynosi 4000 zł.
Leczenie nawrotu choroby łączy się z wielomiesięczną kuracją i kosztowną rehabilitacją.

Dotychczas Püdel i Beata, jego żona, sami ponosili wysokie koszty rehabilitacji i na szczęście byli w stanie sfinansować pierwsze 3 tygodnie leczenia.

Niestety Pandemia i konieczność opieki nad Püdlem pozbawiły Beatę możliwości zarabiania i prowadzenia firmy – komentuje siostra artysty Iwona Dobrowolska.

Celem zbiórki jest zdobycie kwoty 100 tysięcy złotych. Jeśli zechcecie ją wesprzeć, możecie to zrobić na tej stronie.

Polecane

Share This