Muzyka z „The Legend of Zelda” na żywo. Jesienią odbędzie się wyjątkowy koncert z muzyką z kultowej gry video


2016.03.18

opublikował:

Muzyka z „The Legend of Zelda” na żywo. Jesienią odbędzie się wyjątkowy koncert z muzyką z kultowej gry video

Jesienią tego roku do Polski zawita niecodzienne wydarzenie muzyczne, które zachwyci zarówno fanów gier komputerowych, jak i melomanów. The Legend of Zelda: Symphony of Goddess – Master Quest to jedyny koncert, podczas którego zabrzmi symfoniczne wykonanie muzyki z kultowej gry „The Legend of Zelda”. Na Eventim.pl możecie już kupić bilety na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 22 października w stołecznej Hali Torwar

Kultowa gra “The Legend of Zelda” stworzona przez firmę Nintendo w 1998 r. od lat należy do światowej czołówki gier video. Historia dzielnego skrzata Linka walczącego w obronie księżniczki Zeldy od niemal 20 lat przyciąga kolejne generacje graczy. Wkrótce po raz pierwszy w Polsce fani gry będą mogli znaleźć się w magicznym świecie Zeldy podczas wyjątkowego koncertu symfonicznego, któremu towarzyszyć będzie niezwykła multimedialna oprawa.

The Legend of Zelda: Symphony of Goddess – Master Quest to więcej niż koncert. Występ jest elementem światowej trasy, która po raz pierwszy zawita do Polski. Fanów czeka ogromne widowisko, które już od kilku lat systematycznie wypełnia tak prestiżowe sale koncertowe, jak Madison Square Garden w Nowym Jorku, Wembley Arena w Londynie czy Palais des Congress w Paryżu. 

Siła symfonicznego brzemienia i efekty video łączą się w niezwykły muzyczny spektakl, który przeniesie widza w sam środek zdarzeń znanych z najbardziej popularnych edycji gry. W programie znajdzie się czteroczęściowa symfonia, opowiadająca szczegółowo klasyczne fabuły najbardziej popularnych wersji gry, m.in. „The Legend of Zelda: Ocarina of Time”.

Muzykę symfoniczną skomponował Koji Kondo –  kompozytor muzyki do gier z cyklu „The Legend of Zelda”. W pierwszej polskiej edycji koncertu The Legend of Zelda: Symphony of the Goddess – Master Quart zagra jedna z najbardziej cenionych na świecie polskich orkiestr symfonicznych, warszawska Sinfonia Varsovia.

Sinfonia Varsovia, podziwiana na świecie za znakomite brzmienie i idealne wyczucie stylu, od początku przyciąga wielkie nazwiska muzyki klasycznej. Grały z nią takie sławy, jak Witold Lutosławski, czy Claudio Abbado – legendarny szef Berlińskich Filharmoników. Pierwszym gościnnym dyrygentem orkiestry był legendarny skrzypek Yehudi Menuhin. Dziś Sinfonią Varsovia kieruje Krzysztof Penderecki.

Polecane

Share This