My Name Is New – Kayax wspiera młode talenty


2018.12.13

opublikował:

My Name Is New – Kayax wspiera młode talenty

Rynek fonograficzny to nie rurki z kremem – zwłaszcza dla początkujących twórców, którzy nie wybierają komercyjnych skrótów. Kayax powołał do życia My Name Is New – inkubator dla debiutujących artystów, który ma im ułatwić profesjonalny start na rynku muzycznym. Od jakiegoś czasu, obserwujemy w sieci playlistę My Name Is New i mamy przeczucie, że o artystach, którzy się na niej znaleźli, może być niebawem głośno…

Od momentu powstania Kayaxu wspieramy młodych twórców. Od lat otrzymywaliśmy całe mnóstwo demówek, którym przesłuchiwaliśmy się z uwagą. Często te nagrania okazywały się kopalnią ciekawej i oryginalnej muzyki. Często ci początkujący artyści, potrzebują jedynie wsparcia merytorycznego i ukierunkowania, żeby zadebiutować z przytupem – mówi Tomik Grewiński szef Kayaxu.

Chcąc objąć opieką i podzielić się doświadczeniem z jak największym gronem artystów, musieliśmy wyjść poza schemat. My Name Is New to projekt, którego głównym celem jest edukacja, promocja i dystrybucja cyfrowa muzyki – jednym słowem chcemy ułatwić profesjonalny start na rynku muzycznym początkującym artystom – dodaje Tomik.

Niezły początek
Platforma My Name Is New została powołana do życia na przełomie sierpnia i września, a do projektu zgłosiło się już blisko 500 artystów reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne.

Utworów MNIN-owych talentów można posłuchać na playliście – jest świeżo, zaskakująco i bardzo różnorodnie. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba! Z każdym kolejnym tygodniem na playliście będą pojawiały się nowe utwory zgłoszone do My Name Is New, więc zachęcamy Was do subskrybowania i śledzenia. Stay tuned!

Jak się zgłosić?
To dziecinnie proste! Wystarczy wejść na stronę www.mynameisnew.pl i wypełnić formularz, żeby zgłosić utwór. Tam znajdują się także wszystkie szczegółowe informacje na temat projektu.

Co potem?
Eksperci z Kayaxu słuchają tego uczciwie, dyskutują, czasem się posprzeczają przy tych dyskusjach, a na koniec głosują. Nagrania, które w demokratyczny sposób zostały uznane jako najbardziej interesujące, zostają udostępnione w dystrybucji cyfrowej, a z nich powstają playlisty sygnowane My Name Is New. Dział promocji Kayax troszczy się o to, żeby te playlisty były odpowiednio pozycjonowane i docierały do jak największej rzeszy słuchaczy.

No dobra, ale co z tego mają artyści?
Po pierwsze ich muzyka jest promowana. Po drugie, dostają wsparcie merytoryczne – pakiet rad i wskazówek na temat tego, jak promować się w internecie, mediach społecznościowych, w serwisach streamingowych, jak budować i dbać o swój artystyczny wizerunek, jak współpracować z organizacjami takimi jak ZAiKS czy jak nawiązywać kontakty z organizatorami koncertów itd. Po trzecie, Kayax „ma ich na oku” i bierze w pierwszej kolejności pod uwagę podczas poszukiwań suportów dla artystów, specjalnych projektów, a może szerszej współpracy fonograficznej. Po czwarte dzięki cyfrowej dystrybucji monetyzują swoją muzykę.

Mery Spolsky na ambasadora!
Pierwszą ambasadorką My Name Is New jest artystka Kayaxu – Mery Spolsky, której zaradność i zaangażowanie mogą być drogowskazem dla wielu młodych artystów, jak debiutować z przytupem. To na jej przykładzie omawiamy wiele kwestii związanych z promowaniem muzyki w sieci. Artykuły na ten temat także dostępne są na stronie www.mynameisnew.pl.

Kontakt z Marią Dudek, koordynatorem projektu: mnin@kayax.pl.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu „Rozwój Sektorów Kreatywnych”

.

Polecane

Share This