My Riot zatytułował swój album „sweet_noise”


2011.05.13

opublikował:

My Riot zatytułował swój album „sweet_noise”

Nowy zespół Glacy – My Riot, postanowił ujawnić długo oczekiwany tytuł swojej debiutanckiej płyty za pomocą specjalnie do tego celu przygotowanej animacji autorstwa ekipy „smashing-studio”  www.smashing-studio.com. To małe dzieło jest ilustrowane muzyką kolejnego singla My Riot do utworu „Łzy i potęga” z gościnnym udziałem Oriona z Behemoth. Pod tym adresem: http://youtu.be/87u3Kgm0AzQ  można obejrzeć animację, która z pewnością zapadnie na długo w pamięci, a kto wie czy nie znajdzie swojej kontynuacji w którymś z planowanych teledysków do płyty My Riot.

Album, który ukaże się 13 września, będzie nosił znaczący tytuł… „sweet_noise”.

Wraz z ujawnieniem tytułu płyty rusza w pełnej odsłonie oficjalna strona zespołu www.myriotband.com. Korzystając z tej okazji zespół przygotował parę niespodzianek.

10 maja, 15-tka fanów, którzy zostali wylosowani z dużej ilości zgłoszeń jakie napłynęły do RiotCrew Fan Club (dzięki!), odsłucha premierowo cały materiał.Osoby te zostaną poproszone o napisanie recenzji płyty, które później publikowane będą na portalach społecznościowych My Riot i na stronie oficjalnej zespołu. W miejscu odsłuchania materiału zaplanowano również spotkanie z Glacą i Hackerem, którzy będą tego dnia reprezentować cały skład i opowiedzą o powstawaniu albumu. Dodatkową niespodzianką jest możliwość wykonania za darmo tatuażu My Riot w studio Zwierzaka, gitarzysty zespołu: www.zwierzaktattoo.pl. Osoby które zarejestrują się w RiotCrew na www.myriotband.com będą mogły wybrać jeden z trzech wzorów o określonej maksymalnej wielkości i umówić się w studio na wizytę. Tatuaże Zwierzaka noszą na sobie także Glaca i Hacker.

***

„sweet_noise” to debiutancki album My Riot wyprodukowany przez Glacę i Hackera. Mix materiału jest autorstwa Adama Toczko, a masteringiem zajął się w legendarnym londyńskim Metropolis Studios John Davis /m.in. The Prodigy, Sade, U2, White Lies/. Na dzień dzisiejszy płyta zawiera 16 utworów zaśpiewanych w większości w języku polskim. Gościnnie pojawią się na niej Peja, Zbyszek Krzywański, Orion i Maja Konarska. Muzycy wracają wkrótce do studia aby nagrać kompozycje, które być może zostaną dodane do płyty a także przygotowują nowy teledysk, właśnie do utworu „Łzy i potęga”.

Twórcą grafiki, projektu logo oraz postaci Mr.Riot jest Bartek Bojarczuk z illcatDZN.com. U boku Glacy pełni on w My Riot funkcję dyrektora kreatywnego. Jak sam o sobie mówi, wychował się na twórczości Sweet Noise i stąd z taką werwą rzucił się w projekt łączący przeszłość z teraźniejszością, rocka z gatunkami muzyki miejskiej jak hip hop, breakbbeat, dubstep. Mieszanka oldschoolowego charakteru, street art`u i nowoczesności oraz fakt, że całość pracy oparta jest na głęboko przemyślanym koncepcie jest wyznacznikiem stylu Bartka.

Wykonaniem strony zajęła się ekipa związana z freestyle.pl czyli nieoceniony Marcin Gładysz wraz z Rodeo www.rodeo.info.pl. Dziękujemy!

Polecane

Share This