Myslovitz nie wyraził zgody na użycie swojego utworu

Twórcy widowiska "Wolność we krwi" ponownie mają problem.


2018.08.15

opublikował:

Myslovitz nie wyraził zgody na użycie swojego utworu

Widowisko „Wolność we krwi”, w którym wystąpią m.in. Joanna Moro i Radosław Pazura, opisuje losy rodziny w kontekście ważnych wydarzeń z historii naszego kraju. Przedstawienie będzie można obejrzeć dzisiaj, 15 sierpnia, o godzinie 20.30 na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

W przedstawieniu ma pojawić się utwór „Długość dźwięku samotności”, który ma zostać wykonany przez Jerzego Grzechnika. Autorzy piosenki, zespół Myslovitz, nie wyrazili zgody na użycie utworu.

Ponieważ pojawia się coraz więcej informacji o wykorzystaniu utworu Myslovitz w spektaklu „Wolność we krwi”, który powstał na zamówienie Narodowego Banku Polskiego, chcemy Was powiadomić, że żaden z członków zespołu nie wyraził zgody na umieszczenie piosenki „Długość dźwięku samotności” w tym widowisku. Gazeta Wyborcza przed publikacją artykułu nie zwróciła się do nas o potwierdzenie informacji – napisano na fanpage’u zespołu.

Wspomniany artykuł Gazety Wyborczej można znaleźć w tym miejscu. W przedstawieniu ma pojawić się również piosenka Mr. Zooba.

Jak zakończy się cała sprawa? To już kolejna sytuacja, kiedy twórcy widowiska mają podobny problem. Kilka dni temu francuska artystka Malika Favre zarzuciła twórcom, że ci skopiowali pomysł na plakat promujący cały event.

Tagi


Polecane