Na Podlasiu powstanie muzeum disco polo. Projekt będzie kosztował miliony


2020.06.10

opublikował:

Na Podlasiu powstanie muzeum disco polo. Projekt będzie kosztował miliony

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że szkoła w podlaskim Michałowie odpowiadając na potrzeby rynku szykuje się do uruchomienia klasy o profilu disco polo. Teraz miejscowość idzie o krok dalej i zapowiada budowę muzeum poświęconego historii tego gatunku. Muzeum będzie częścią Centrum Disco Polo, na które ma złożyć się także hala widowiskowa.

Projekt budowy Centrum Disco Polo, które ma zostać ukończone do 2026 roku, będzie kosztować ok. 11 mln zł. 15 procent pokryje samorząd, reszta zostanie sfinansowana ze środków unijnych.

Disco polo jest obecne w Polsce i na świecie od prawie 30 lat i na tyle zadomowiło się̨ w polskiej kulturze, że obecnie nie da się zamknąć́ oczu i udawać, że tego nie ma. My to widzimy i rozumiemy. Od nowego roku szkolnego rusza w Michałowie szkoła o profilu estradowym disco polo. Centrum to kolejny krok – mówi Marek Nazarko, burmistrz Michałowa. – Celem jego budowy jest bowiem stworzenie unikalnego i pierwszego miejsca w Polsce, łączącego w sobie funkcje edukacyjne, kulturalne i rozrywkowe. Motywem przewodnim Centrum będzie muzyka disco polo – czytamy na stronie Michalowo.eu, która poinformowała o planowanym projekcie.

Polecane


Share This