„Na żywo z Lombardu” – Sokół wydał kolejną książkę


2021.09.01

opublikował:

„Na żywo z Lombardu” – Sokół wydał kolejną książkę

Wydałem, to niezależne wydawnictwo literackie powstałe z inicjatywy Wojtka Sokoła w 2020 roku. Jego założeniem jest publikowanie książek dedykowanych czytelnikowi, któremu bliska jest kultura miejska. To również promocja unikalnej literatury, dla której brakowało odpowiedniego miejsca na polskim rynku wydawniczym. Podstawą selekcji książek Wydałem jest wyjątkowy styl pisania.

Wierzymy, że książki powinny być nie tylko ciekawe, ale posiadać również świeżość, która pozwoli im się wyróżniać. Chcemy też zadbać o to, by lektura była przyjemnym doświadczeniem, dlatego jakość znajdzie swoje odzwierciedlenie także w poligrafii i funkcjonalności proponowanych publikacji (np. w wydaniach kieszonkowych). W ofercie znaleźć będzie można zarówno beletrystykę, jak i albumy o charakterze kolekcjonerskim.

„Na żywo z lombardu”, jest trzecią po „Baśce” Wojtka Friedmanna i „Czułości” Piotr Fiedlera premierą Wydałem.

„Na żywo z lombardu”

Nie licz na historie rodem z telewizji. Nie będzie papierowych postaci, sztucznych dialogów ani pstrokatych kolorów. Na żywo z lombardu to zbiór mikroreportaży pokazujących, jak w jednym miejscu zbiegają się wszystkie podstawowe ludzkie problemy, sprawy i dążenia. Bieda sąsiaduje tu ze szczęściem, miłość z przestępczością, przyzwoitość z uzależnieniem, a szaleństwo z poczuciem humoru. Autor – pracownik i właściciel lombardu – swoje najbliższe otoczenie opisuje jego własnym językiem, a robi to bez moralizatorstwa i literackiej maniery. Nie ocenia swoich bohaterów, raczej oddaje im głos, samemu pozostając uważnym obserwatorem. Ukazuje przy tym świat trudnych wyborów i niejednoznacznych postaci, które darzymy sympatią, nawet jeśli bywają wulgarne, agresywne czy nieuczciwe.

Tylko dla czytelników pełnoletnich.

Marek Wolski (ur. 1984) – drukarz, grafik, wspinacz i eksplorator miejski. Studiował papiernictwo i techniki poligraficzne. Przez kilka lat pracował w lombardzie, obecnie wykonuje rozmaite prace drukarskie i wysokościowe. Na żywo z lombardu to jego książkowy debiut.

Zamów „Na żywo z lombardu” – kliknij na grafikę poniżej.

 

Polecane

Share This