Nagrywał dla Peji, teraz wydaje swój debiut


2013.03.27

opublikował:

Nagrywał dla Peji, teraz wydaje swój debiut

Młody PSZ, przedstawiciel andrychowskiego podziemia, producent, jeden z artystów wytwórni RPS Enterteyement 11 maja wydaje swój debiutancki album zatytułowany „Drugi początek”. Muzyk dał się już poznać oficjalnie jako producent na jednej z płyt Rycha Peji

 – Planowaliśmy wydać debiut Młodego PSZ jeszcze w kwietniu, jednak z uwagi na to, że robimy wówczas sporo premier kolejnych płyt naszych pozostałych artystów, nie chcieliśmy by ten ważny debiut w natłoku przepadł – mówi Rychu Peja, właściciel RPS Enterteyment. – Poza tym, nie tylko my wydajemy w kwietniu, zapowiada się naprawdę gęsty miesiąc. Da nam to także trochę więcej czasu, by dopracować plan promocyjny oraz wydawniczy.

Młody PSZ, jako producent muzyki dał się poznać szerszemu gronu słuchaczy, tworząc podkład do utworu „Regulamin zabijania” na płycie „Styl życia G’N.O.J.A” RPS. – Już wówczas dostrzegłem olbrzymi potencjał, jaki tkwi w tym artyście – mówi Rychu Peja. – Młody PSZ jest bardzo pracowity, dużą uwagę poświęca detalom, mocno skupia się na brzmieniu. Bardzo doceniam ten styl pracy i jestem przekonany, że jej efektem będzie naprawdę udana produkcja. Już wkrótce podamy datę premiery pierwszej płyty tego artysty.

{mass}

Wierzę, że dałem z siebie wszystko, tworząc materiał na swoją pierwszą oficjalną płytę – mówi Młody PSZ. – Cieszę się, że ta płyta jest w 100% moja, sam napisałem teksty i sam stworzyłem podkłady i właśnie, dzięki temu klimat płyty jest taki, jaki chciałem żeby był. To wszystko w całości dobrze brzmi i dobrze się tego słucha. Wszystkie podkłady zostały zrobione przeze mnie  na klasycznym samplerze MPC 2000 xl, wokale zostały zarejestrowane w Salut studio. Gościnnie na płycie pojawili się Husar z Libiąża, Wojtas WLB z Woliborza, moje ziomki ze składu BPC czyli Duban i Pajonk oraz mój brat Pszczoła w tytułowym kawałku  „Drugi początek”. Skrecze zrobił Pan zimna Łapa. Ta płyta jest mocno podziemna, tworzyłem ją trochę czasu i przez ten czas przewijał się różny klimat i nasuwały się różne spostrzeżenia i z tego wynikło 16 kawałków, które odzwierciedlają moją osobę i mój rap. Klimat, jaki przewija się na płycie nie jest jednostajny. Jest hardkor, jak np. w przypadku nagrania z Dubanem czy z moim bratem, jest chillout, jak w przypadku nagrania z Husarem i Wojtasem WLB, i jest też nawet jeden naprawdę mocny klubowy numer, w którym odważyłem się nagrać śpiewany refren.

Młody PSZ to utalentowany MC i producent pochodzący z Andrychowa powiązany z zespołem BPC. W roku 2008 nagrał wraz z KLP jako BPC płytę: „Legalna Kopia”. W tym samym 2008 nawiązuje współpracę z Peją, która owocuje wyprodukowaniem muzyki do utworu „Regulamin zabijania” z płyty „Styl życia G’N.O.J.A”. Zagrał kilkanaście większych koncertów m. in: w Krakowie, Poznaniu i Tarnowie. Cały czas tworzy na klasycznym MPC 2000xl, nie używając nowszych brzmień robi charakterystyczne podkłady w oldscholowym klimacie. – Perkusja, sampel, bass, tak naprawdę czasem tylko tyle trzeba, żeby zrobić naprawdę dobry bit – tak sam wyjaśnia Młody. – Co do rapu, to nie staram się kopiować stylu od innych. Styl, który usłyszycie został wypracowany tu w Andrychowie w podziemiu”.

Premiera płyty „Drugi początek” 11 maja. Album ukaże się nakładem RPS Enterteyment, za dystrybucję wydawnictwa odpowiedzialna jest Fonografika.

Polecane

Share This