Najpiękniejsza Domówka Świata zamiast spotkania w Kostrzynie – znamy nowe gwiazdy Pol’and’Rock Festivalu


2020.06.16

opublikował:

Najpiękniejsza Domówka Świata zamiast spotkania w Kostrzynie – znamy nowe gwiazdy Pol’and’Rock Festivalu

fot. Szymon Aksienionek / WOŚP

W tym roku publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata nie będzie miała okazji spotkać się na kostrzyńskim polu. Zamiast tego, wszyscy festiwalowicze będą mogli wziąć udział w internetowej edycji Pol’and’Rock Festivalu 2020. W poniedziałkowej audycji Zaraz Będzie Ciemno Jurek Owsiak ogłosił trójkę wykonawców, którzy zagrają live podczas transmisji ze studia w Warszawie. Będą to Majka Jeżowska, Raz Dwa Trzy oraz Kwiat Jabłoni, który zdobył w tym roku nagrodę Złotego Bączka dzięki 10556 głosów oddanych w plebiscycie Złotego Bączka. Na drugim miejscu w rankingu polskich artystów uplasowała się Majka Jeżowska z 8257 głosów, a trzecie miejsce zajęła Agnieszka Chylińska, na którą oddano 4875 głosów.

Tradycją jest, że laureaci Złotego Bączka pojawiają się na dużej scenie festiwalu. Kwiat Jabłoni w tym roku wystąpi online, ale już w przyszłym zobaczymy grupę na dużej scenie.

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku.

26. edycja wydarzenia, która odbędzie się w terminie 30 lipca – 1 sierpnia 2020 roku, przybierze formę Najpiękniejszej Domówki Świata – festiwalu online, w czasie którego publiczności zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców, a w ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu.

Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Do Kostrzyna nad Odrą, gdzie wydarzenie odbywało się nieprzerwanie od 2004 roku, festiwal powróci za rok – 27. edycja Pol’and’Rock Festival zaplanowana jest na 29-31 lipca 2021 roku.

Polecane

Share This