Najpierw talent show, teraz to – Netflix coraz odważniej stawia na polski rap

Czy fani docenią nowy projekt platformy?


2024.06.27

opublikował:

Najpierw talent show, teraz to – Netflix coraz odważniej stawia na polski rap

grafika: mat. pras.

Po tym jak Netlix ogłosił niedawno polską edycję „Rhythm + Flow”, ogłaszając skład jurorów, w sieci zapanowało duże poruszenie. Uczestników programu „Nowe Rozdanie: Rhythm + Flow Polska” ocenią Bedoes 2115, DZIARMA i Sokół, których zadaniem będzie znalezienie nowych rapowych talentów. Premiera wkrótce.

Wygląda jednak na to, że rapowe talent show nie jest jedyną atrakcją, którą platforma przygotowała dla fanów. Wkrótce zadebiutuje na niej także serial dokumentalny „Cały ten rap” w reżyserii Piotra Szubstarskiego. Trzy odcinki (1, 2 i 4) będzie można zobaczyć przedpremierowo na tegorocznym festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Oto opis serialu, który można znaleźć na stronie Nowych Horyzontów:

Rap to nie jest zwykły gatunek muzyczny. Rap to cała kultura i potężny biznes. Od pokątnego sprowadzania kaset i kopiowania płyt do wielomilionowych zasięgów w internecie, wypełniania największych stadionów na koncertach po niezależne imperia muzyczne. Cały ten rap to polska scena rapowa opisana słowami jej twórców. Pierwszy polski serial dokumentalny Netflixa oddaje głos im wszystkim: od pierwszego pokolenia, które walczyło ze stereotypami, zarazem tworząc inne, aż po to, które korzystając ze swojej popularności wyniosło rap do pozycji gatunku, który wciąż wyznacza najważniejsze trendy. To opowieść o rapie słowami Sokoła, TEDE, Wdowy, Szczyla, Young Leosi i wielu innych.

Kiedy całość trafi na Netflix? Tego także dowiemy się niebawem.

Polecane

Share This