Nas nagrywał z Notoriusem – dlaczego ich kawałki nigdy nie ujrzały światła dziennego?


2020.08.27

opublikował:

Nas nagrywał z Notoriusem – dlaczego ich kawałki nigdy nie ujrzały światła dziennego?

fot. mat. pras.

Podczas The Breakfast Club More raper przyznał, że na początku lat 90-tych rzeczywiście pracował z Notoriusem BIG. Dziennikarze dopytywali nowojorskiego rapera dlaczego efekty ich współpracy nigdy nie ujrzały światła dziennego?

Byłem zbyt zjarany podczas sesji. Biggie skręcił jointa z haszu i mnie o tym nie uprzedził. Odleciałem za bardzo. A mieliśmy nagrać kilka numerów. Miałem też zremiksować niektóre kawałki z „Ready To Die” – przyznał Nas.

– Nie mogliście więc spotkać się w studiu na drugi dzień – dopytywał prowadzący program?

– Nadał byłem zbyt zjarany – odpowiedział Nas.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Full @Nas Interview out now!

Post udostępniony przez The Breakfast Club (@breakfastclubam)

Przypomnijmy, że w piątek ukazał się najnowszy album Nasa – „King’s Disease”

„King’s Disease” przygotowuje grunt pod nową wizję przyszłości jednocześnie składając hołd dziedzictwu, podkreślając waleczność i doświadczenia Króla. Dzięki różnorodnym utworom, które podnoszą na duchu i odnoszą się do emocji, najnowszy album Nasa jest czystą celebracją życia. Tytuł odnosi się do przywileju i odpowiedzialności związanej z władzą, podkreśla też, że nawet członkowie rodziny królewskiej nie są odporni na cierpienie. „King’s Disease” bada równowagę życiową.

W ubiegłym tygodniu Nas zaprezentował pierwszy singiel z albumu, „Ultra Black”. „King’s Disease” to pierwsze wydawnictwo rapera po dwuletniej przerwie. Za produkcję odpowiada Hit-Boy (JAY-Z, Beyoncé, Travis Scott), a producentami wykonawczymi są Hit-Boy i Gabriel „G Code” Zardes.

Nas (Nasir Jones) zyskał rozgłos, gdy jego utwór „Halftime” wyprodukowany przez MC Sercha trafił do filmu „Zebrahead” z 1992. W 1994 ukazał się kultowy dziś album „Illmatic”, który w USA ma status platyny i zawiera takie utwory jak „It Ain’t Hard To Tell”, „The World is Yours” czy „One”. Dwa lata później ukazał się przełomowy, podwójnie platynowy „It Was Written” z singlami „Sweet Dreams” oraz „If I Ruled the World (Imagine That?)”. Dobra passa została utrzymana za sprawą „I Am” z 1999 z singlami „Nas Is Like”, „Hate Me Now” ft. Puff Daddy i „You Won’t See Me Tonight” ft. Aaliyah.

Dyskografię Nasa uzupełniają albumy „Nastradamus” (1999), „Stillmatic” (2001), „God’s Son” (2002), „Street’s Disciple” (2004), „Hip Hop is Dead” (2006), „Untitled” (2008), „Life is Good” (2012) oraz „Nasir” (2018).

Przez lata Nas chętnie współpracował z innymi artystami, w tym m.in. Missy Elliott, Mobb Deep, Allure, Kanye West, Jagged Edge, Jennifer Lopez, DJ Khaled, Swizz Beats czy Jhene Aiko.

Nas wystąpił także w kilku filmach, był producentem wykonawczym serialu Netflixa „The Get Down”, jest także jednym z założycieli Mass Appeal Records.

King’s Disease” – lista utworów:

1. „King’s Disease”
2. „Blue Benz”
3. „Car #85” feat. Charlie Wilson
4. „Ultra Black” feat. Hit-Boy
5. „27 Summers”
6. „Replace Me” feat. Don Toliver & Big Sean
7. „Til The War Is Won” feat. Lil Durk
8. „All Bad” feat. Anderson .Paak
9. „The Definition” feat. Brucie B.
10. „Full Circle” feat. The Firm
11. „10 Points”
12. „The Cure”
13. “Spicy” feat. Fivio Foreign & ASAP Ferg

Źródło: NME / Universal Music Polska / YouTube

Polecane

Share This