Nas nie czuje zagrożenia ze strony nowej szkoły. Artysta wskazał jedynego młodego rapera, który zrobił na nim wrażenie


2021.03.06

opublikował:

Nas nie czuje zagrożenia ze strony nowej szkoły. Artysta wskazał jedynego młodego rapera, który zrobił na nim wrażenie

fot. mat. pras.

Przed nadchodzącą galą Grammy Nas udzielił wywiadu redakcji Financial Times, w którym mówił m.in. o swojej karierze i współczesnym hip-hopie. Artysta przyznał, że choć szanuje młodych twórców, nie czuje żadnego zagrożenia dla swojej pozycji na scenie w związku z ich działalnością.

Doceniam to, co się teraz dzieje, ale nie są to rzeczy, które nie dawałyby mi spać w nocy. Słyszę nową rapową płytę i myślę, że jest świetna. Ale w kolejnym tygodniu już jej nie słucham – skomentował Nas.

Poproszony o wskazanie młodych graczy, którzy robią na nim wrażenie, raper wytypował tylko jednego artystę – nieodżałowanego Pop Smoke’a, który został zamordowany na początku poprzedniego roku.

Sprawdź także: Drake podgrzewa atmosferę przed premierą nowego krążka

Byliśmy szczęśliwi, widząc, jak ten młody król nadchodzi. Był powiewem świeżości. Ruch drillowy w Londynie, Chicago i Nowym Jorku jest naprawdę ekscytujący – przyznał Nas, dodając, że nie wyklucza, iż jego także usłyszymy kiedyś w drillowym numerze.

Gala Grammy ma się odbyć 14 marca. W wyściugu o Najlepszy album rapowy poza Nasem i jego „King’s Disease” uczestniczą DJ Smoke z krążkiem „Black Habbis”, Freddie Gibbs i The Alchemist z „Alfredo”, Jay Eletronica z wyczekiwanym przez fanów latami „A Written Testimony” oraz Royce Da 5’9″ z krążkiem „The Allegory”. Po ogłoszeniu nominacji w mediach zaroiło się od krytycznych głosów, których autorzy uważali, że wytypowane płyty nijak nie przystają do tego, co było w ubiegłym roku w amerykańskim rapie najlepsze i najpopularniejsze.

Polecane

Share This