Nas wskazuje 5 najlepszych utworów w historii

Z okazji urodzin hip-hopu, raper wybrał swoje ulubione kawałki.


2018.08.13

opublikował:

Nas wskazuje 5 najlepszych utworów w historii

foto: kadr z wideo

11 sierpnia 1973 roku DJ Kool Herc zrobił imprezę na 1520 Sedgwick Avenue w nowojorskiej dzielnicy Bronx. To właśnie wtedy narodził się hip-hop, który kilka lat później opanował cały świat.

Z okazji 45 urodzin hip-hopu, portal Mass Appeal poprosił Nasa o wskazanie 45 najlepszych utworów. Raper postanowił wybrać tylko 5. Według niego najlepsze są “Sucker MCs” Run DMC, „Eric B. For President” Erica B. i Rakima, “Rebel Without a Pause” Public Enemy, “La Di Da Di” Slick Ricka i „The Bridge” MC Shana. Jakie są Wasze typy?

Nas szykuje nowy album. Niedługo premiera

Kilka tygodni temu na rynku pojawił się “NASIR”, ósmy studyjny album Nasa. Była to jego pierwsza produkcja od ponad sześciu lat.

Wydaje się, że Nas trzyma jeszcze asa w rękawie. Podczas rozmowy z Angie Martinez raper przyznał, że pracuje nad nową płytą. – To album, nad którym pracowałem wcześniej od “NASIRA”.

Raper przybliżył także datę premiery i powiedział, że na kolejny album nie będziemy musieli długo czekać. – Nie, to nie potrwa długo. Połowa już tam była. Zrobiłem coś ze Swizzem, zrobiłem coś z RZA. Jestem wielkim fanem Wu-Tang. RZA jest prawdziwy.

Nas zarobił kilkadziesiąt milionów dolarów

Amazon ogłosił przejęcie aptek internetowych PillPack. Apteki mają na celu usprawnienie dostępu do leków, więc firma realizuje recepty m.in. przywożąc gotowe leki do domu. Dzięki swoim technologiom i dużej bazie klientów, zwiększy udział Amazona na rynku internetowym. Wartość całej transakcji to miliard dolarów. Jednym z inwestorów internetowego start-upu jest raper Nas.

Nas od jakiegoś czasu jest inwestorem. Jego QVP została założona w 2014 r. i jest firmą, która zajmuje się inwestycjami. Firma jakiś czas temu zainwestowała w PillPack, a teraz, dzięki transakcji z Amazonem przyniesie współwłaścicielom około 100 milionów dolarów. Dużą część tych pieniędzy otrzyma Nas.

Więcej tutaj.

Polecane