Natalia Kukulska z nowym teledyskiem z płyty „Czułe struny”


2020.11.13

opublikował:

Natalia Kukulska z nowym teledyskiem z płyty „Czułe struny”

Foto: Dominik Malik

Do sieci trafiło video, zrealizowane do utworu „Zezowate szczęście” czyli Mazurka F-dur op.68 nr 3 Fryderyka Chopina w aranżacji Adama Sztaby z tekstem Natalii Kukulskiej.

 

Adam Sztaba, pod którego batutą zabrzmiała nasza najwybitniejsza orkiestra – Sinfonia Varsovia, w charakterystyczny dla siebie sposób zabawił się formą, niejednokrotnie
zaskakując, łamiąc rytm i zmieniając harmonię. Dzięki tym zabiegom trudno szukać teraz patosu, który znamy z oryginalnej kompozycji. Jak mówi aranżer:

– Lubię to zderzenie z utworami, które ludzie znają w pewnym utartym brzmieniu. Najlepiej jak je znają dość dobrze, to wtedy ta zbitka z nową wersją podwójnie mocno działa. Pod warunkiem, że ta wersja jest dobrze wymyślona, dobrze zakomponowana, naturalna dla orkiestry, naturalna dla solisty.

To ekwilibrystyczne opracowanie symfoniczne zainspirowało wokalistkę do zabawy słowem i bezpośrednich nawiązań do formy i aranżacji.

„…Modulacji nie chcę tu, szukam opcji moll czy dur…”.

Tematem utworu jest też pech czyli tytułowe „zezowate szczęście” albo po prostu ironia losu, z której żartuje autorka.

Nie ma więc lepszej daty dla premierowej publikacji teledysku niż w piątek 13! Na przekór i na szczęście!

Spójną kontynuacją zabawy formą jest video z udziałem Natalii Kukulskiej i Adama Sztaby, zrealizowane przez Marcina Kopca z Mortvideo w przestrzeni Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

To nie pierwsza współpraca wokalistki z tymi twórcami – Mortvideo zrealizował także teledysk do tytułowych „Czułych strun”, jak również w ramach programu „Kultura w sieci” odpowiada za realizację obrazu do koncertu „Czułe struny”, który od kilku dni można bezpłatnie zobaczyć na kanale youtube Natalii Kukulskiej.

Polecane


Share This