Natalia Nykiel doceniona w Stanach

Artystka zdobyła główną nagrodę na amerykańskim festiwalu.


2019.01.15

opublikował:

Natalia Nykiel doceniona w Stanach

foto: P. Tarasewicz

Teledysk do ostatniego singla Natalii Nykiel „Łuny” w reżyserii Łukasza Zabłockiego zrealizowany w hiszpańskim Reus otrzymał główną nagrodę w kategorii Teledysk na Queen Palm International Film Festival. To kolejne dla tego teledysku, ale pierwsze międzynarodowe wyróżnienie.

Klip do „Łun” znalazł się w większości dotychczasowych podsumowań polskich dziennikarzy jako jeden z najlepszych polskich teledysków 2018 roku.

Łuny w wersji, którą znamy z singla, to elektroniczna petarda, do jakich Natalia przyzwyczaiła fanów. Artystka zaskoczyła ich jednak także wykonaniem live zaaranżowanym wyłącznie na głos i fortepian.

Płyta roku Natalii Nykiel

Kiedy poprosiliśmy Natalię o wskazanie jej ulubionych płyt ubiegłego roku, artystka zdecydowała się na zaledwie jedno, ale za to wyjątkowe wydawnictwo. – To jedyny album, z którym byłam emocjonalnie związana w 2018 – wyjaśniła nam Natalia, wybierając “El Mal Querer” Rosalii.

Rok 2018 zdecydowanie wygrała moim zdaniem Rosalía. Genialny album „El Mal Querer” to bardzo smaczne połączenie flamenco z nowoczesnością. Płyta opowiada historię ze średniowiecznego tekstu „El Román de Flamenco”, historię toksycznej miłości, o czym prawdopodobnie niewielu słuchaczy nie-hiszpańskojęzycznych wie. Dla mnie to totalny majstersztyk. Nic na tej płycie nie jest przypadkowe. Teksty, tradycyjne np. andaluzyjskie harmonie osadzone w nowoczesnej, minimalistycznej produkcji. No i oprawa wizualna tej płyty jest także czymś, co robi na mnie ogromne wrażenie. To był zdecydowanie jej rok, a ten album znam już na wylot ja i wszyscy moi bliscy, czy tego chcieli czy nie – przyznała, chwaląc hiszpańską artystkę Natalia.

Polecane