Natalia Nykiel na Music & Water Festival


2016.07.30

opublikował:

Natalia Nykiel na Music & Water Festival

Jeszcze przed wydaniem „Lupus Electro”, swojej debiutanckiej płyty, została okrzyknięta najbardziej intrygującym i wyczekiwanym debiutem 2014 roku. Dzisiaj jej teledyski łącznie mają ponad 50 milionów odsłon, a sama artystka porywa tłumy na swoich koncertach. Natalia Nykiel już 28 sierpnia wystąpi na głównej scenie Music & Water Festival.

Otworzyła nowy rozdział na gruncie rodzimej elektroniki. Jej muzyka utrzymana jest w  pulsującej elektro-popowej estetyce. Komponuje i pisze teksty,  jest artystką konsekwentnie realizującą swoją wizję. Do współpracy przy słownej warstwie „LE” zaprosiła Kasię Nosowską, Natalię Przybysz, Budynia z zespołu Pogodno. Produkcję płyty powierzyła Foxowi (odpowiedzialnemu m.in. za muzykę i produkcję płyt Marii Peszek). Album zebrał szereg pozytywnych recenzji, plasując się w czołówce zestawień najlepszych polskich albumów 2014 i 2015 roku za sprawą reedycji wzbogaconej o krążek z remiksami autorstwa m.in. Patti Yang czy Kuby Karasia z The Dumplings.

Nigdy nie marzyła, aby zostać wokalistką. Śpiewała dla przyjemności. W dzieciństwie były to nucone piosenki razem z babcią, potem poezja śpiewana i m.in. wyróżnienie na Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych. Od tego czasu w ciągu ostatnich trzech lat Nykiel zrewolucjonizowała swoje życie: nagrała bestsellerową płytę, zdobyła wiele nagród i koncertuje na najważniejszych festiwalach muzycznych w kraju i zagranicą. 

Pierwsza edycja Music & Water Festivalu odbędzie się 28 sierpnia 2016 roku na Stadionie Miejskim i Kąpielisku Ruda w Rybniku. Organizatorzy stawiają na niewymuszoną atmosferę, wodne szaleństwo i świetną muzykę. Na imprezie zagrają m.in. Hurts, Dawid Podsiadło, Xxanaxx i właśnie Natalia Nykiel. Kolejne gwiazdy poznamy wkrótce.

Polecane

Share This