Natalia Nykiel pierwszą polską artystą ze swoimi filtrami na Instagramie


2019.12.14

opublikował:

Natalia Nykiel pierwszą polską artystą ze swoimi filtrami na Instagramie

fot. Paweł Zanio

Natalia Nykiel wywołała spore poruszenie wydając 15 listopada z zaskoczenia nowy album „Origo“. Płyta już w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazła się wśród najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Chwilę później Natalia ogłosiła wiosenną trasę koncertową. Od tego czasu, co chwilę podsuwa też swoim fanom niespodzianki nawiązujące do nowej płyty. Nykiel słynie z zamiłowania do nietypowych rozwiązań artworków swoich wydawnictw. Tym razem razem z Tomkiem Kudlakiem, autorem jej wszystkich dotychczasowych okładek poszli o krok dalej i postawili na technologię Augmented Reality (rozszerzona rzeczywistość). Przy okazji premiery na Instagramie, Facebooku i Snapchacie pojawiły się dedykowane gify „Origo“, a wczoraj na Instagramie zadebiutowały autorskie filtry Natalii Nykiel, co wywołało duży entuzjazm wśród jej fanów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Together with @tokudlak, the co-author of all of my covers, we prepared a few surprises for you. Since the album premiere you can enjoy origo-gifs. Today we give you our very own „ORIGO” filters. You can find them on my profile in effects.👽 PS. The last surprise goes to everyone who bought physical copy of my album, but for now…🤫 /// Razem z @tokudlak,który jest autorem okładek moich wszystkich płyt przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek. Od premiery możecie bawić się origowymi gifami, a dziś oddajemy Wam nasze autorskie „ORIGO” filtry! Bawcie się dobrze i pokażcie nam swoje wersje okładek „ORIGO”! Filtry znajdziecie na moim profilu w zakładce z efektami.👽 PS. W posiadaniu ostatniej niespodzianki są wszyscy, którzy kupili fizyczny egzemplarz płyty ale o tym na razie…🤫 #origo #natalianykiel #nykiel #filters

Post udostępniony przez Natalia Nykiel (@natnykiel)

Tym samym Natalia jest pierwszą polską artystką, która może się pochwalić takim rozwiązaniem. Aby skorzystać z filtra i stać się bohaterem okładki nowej płyty artystki wystarczy wejść na profil Natalii (IG: @natnykiel) i kliknąć w zakładkę „efekty”.Jak zapowiedziała wokalistka, dla wszystkich którzy będą w posiadaniu fizycznego wydania płyty ma w zanadrzu jeszcze jedną niespodziankę w przestrzeni AR ale na jej premierę musimy jeszcze chwilę zaczekać. Ci, którzy śledzą profil Natalii na Instagramie dowiedzą się o niej jako pierwsi.

15.03.2020 – ZIELONA GÓRA / Kawon
25.03.2020 – WARSZAWA / Stodoła
26.03.2020 – OSTRÓW WIELKOPOLSKI / Stara Przepompownia
27.03.2020 – GDYNIA / Studio Panika
28.03.2020 – CZĘSTOCHOWA / Klub Politechnik
29.03.2020 – KRAKÓW / Forty Kleparz
24.04.2020 – RADOM / Strefa G2
25.04.2020 – ŁÓDŹ / Wytwórnia
29.05.2020 – SZCZECIN / Stara Rzeźnia

Minialbum „Origo” to wyjątkowo ważny krok w dyskografii Natalii Nykiel. Autorka wielokrotnie nagradzanych płyt „Lupus Electro” i „Discordia”, wydała bez zapowiedzi mocną i bardzo emocjonalną EPkę. „Origo” to zapis wewnętrznych przemian dziewczyny, która wyrusza w podróż do swoich korzeni. Za produkcję albumu odpowiada ponownie Michał Fox Król.

Artystka przyzwyczaiła nas do starannego doboru współpracowników przy tworzeniu swoich płyt, jednak tym razem lista nazwisk pojawiających się na odwrocie płyty jest naprawdę imponująca. Twórcami nowych utworów są tacy międzynarodowi artyści jak Stevie Aiello (kierownik muzyczny zespołu Thirty Seconds To Mars, kompozytor m.in. „Dangerous Night” i „Hait To The Victor”), czy brytyjskie objawienie muzyki soul czyli Daley, który współpracował wcześniej m.in. z Pharrellem Williamsem. Ma na swoim koncie gwiazdorskie duety z Jessie J, Gorillaz i Jill Scott. Teraz przyszedł czas na duet z Natalią. To nie wszystko. Josh Farro i Hayley Williams z Paramore udzielili zgody na wykorzystanie fragmentu ich przeboju „Careful” w najnowszym singlu Natalii „Volcano”. W jednym z utworów artystce towarzyszy folkowy Rodzinny Zespół Śpiewaczy z Rakowicz.Część nagrań odbyła się w Electric Feel Studios w Kaliforni, gdzie swoją najnowszą płytę zarejestrował m.in. Post Malone, czy ostatnie hity nagrywała RosalÍa. Za mastering odpowiada laureat Grammy Lewis Hopkin ze studia Stardelta w Wielkiej Brytanii.„Origo” jest pierwszym w karierze wydawnictwem Natalii, które ukazało się na rynku międzynarodowym.

Do utworów z płyty powstały ruchome obrazy autorstwa artystki sztuk wizualnych Ady Zielińskiej.

Polecane


Share This