Natalia Nykiel: „Stoimy w obliczu sytuacji, w której politycy nawołują do nienawiści”


2020.06.24

opublikował:

Natalia Nykiel: „Stoimy w obliczu sytuacji, w której politycy nawołują do nienawiści”

fot. Paweł Zanio

W kampanii prezydenckiej dużą rolę odgrywa wątek LGBT. Wszystko za sprawą Andrzeja Dudy, który stwierdził, że LGBT to nie ludzie tylko ideologia. Liczni artyści i znane marki krytycznie odnieśli się do tych słów, demonstrując poparcie dla środowisk LGBT w mediach społecznościowych. W ostatnich dniach głośno było m.in. o reakcjach internautów na tęczowe logo CD Projekt RED, studia odpowiedzialnego m.in. za trylogię „Wiedźmina” i nadchodzącą grę „Cyberpunk 2077”.

Do grona osób wspierających środowiska LGBT od dawna należy Natalia Nykiel. Wokalistka niejednokrotnie podkreślała problem nietolerancji ze sceny. W obecnej sytuacji Natalia poczuła się w obowiązku, by przypomnieć części polityków i ich wyborców: – LGBT to nie jest ideologia. To są ludzie.

Sprawdź też: Historia Jednego Kawałka: Natalia Nykiel opowiedziałą nam, jak powstał numer „Volcano”

To są moi przyjaciele. Nie mogę znieść myśli, że którekolwiek z nich miałoby się czuć gorsze, pomijane albo obrażane. Wierzę w Boga i głęboko wierzę w to, że kocha nas wszystkich dokładnie tak samo. I my wszyscy, każdy z nas zasługuje na to, by czuć się wolnym człowiekiem, żeby czuć się bezpiecznie w miejscu, w którym jest i każdy z nas zasługuje na miłość. Każdy ma prawo do miłości. A miłość to jest coś najcenniejszego, co nam się przydarzyło na tym świecie. Musimy o to zadbać – mówiła ze sceny krakowskiego Live Music Festivalu w sierpniu ubiegłego roku artystka. Dziś nie tylko przypomina te słowa, ale także dodaje: – To zatrważające, że dziś stoimy w obliczu sytuacji, w której politycy jawnie nawołują do nienawiści. Nie ma na to mojej zgody.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Natalia Nykiel (@natnykiel)

Polecane


Share This