Natalie Cole już w środę w Kongresowej

Bilety są jeszcze w sprzedaży.


2013.07.16

opublikował:

Natalie Cole już w środę w Kongresowej

Natalie Cole

17 lipca 2013

Warszawa, Sala Kongresowa

Ceny biletów: 310 zł, 260 zł, 180 zł, 160 zł, 130 zł , 110 zł

Natalie Cole – piosenkarka, córka legendarnego jazzmana Nata „Kinga” Cole`a, jedna z najbardziej znanych i cenionych wokalistek na świecie. Nagrała 20 albumów. Ma na swoim koncie 14 nagród Grammy, w tym aż siedem za album Unforgettable: With Love, który dedykowała pamięci ojca.

Zadebiutowała w 1975 roku albumem Inseparable, który niemal z dnia na dzień wyniósł ją na szczyty popularności, singlowym „This Will Be (An Everlasting Love)” wywalczyła nagrodę Grammy w kategorii Debiut Roku oraz w prestiżowej Najlepsza Wokalistka R&B, tym samym detronizując Arethę Franklin, które od lat otrzymywała to wyróżnienie. Pod koniec lat 70-tych nagrała wiele piosenek, które stały się przebojami również muzyki pop, jak „I`ve Got Love On My Mind”, Sophisticated „Lady (She`s a Different Lady)”, „Our Love”, „Someone That I Used To Love”. Na początku lat 80-tych, jej kariera załamała się ze względu na problem artystki z narkotykami. Jednak już w 1987 Natalie Cole, powraca w wielkim stylu albumem Everlasting, który tylko w USA sprzedał się w ponad dwu milionach egzemplarzy, przynosząc takie przeboje jak Jump Start, I Live for Your Love i remake utworu Bruce’a Springsteena – „Pink Cadillac” oraz pamiętny „When I Fall In Love” z repertuaru Nata „Kinga” Cole’a. Sukces tej kompozycji spowodował, iż w 1991 Natalie zdecydowała się nagrać płytę, będącą hołdem dla dokonań ojca – „Unforgettable… With Love”. Album okazał się największym sukcesem w karierze artystki, przynosząc aż siedem nominacji do Grammy m.in. w kategoriach Album of the Year, Record of the Year and Best Traditional Pop Vocal Performance. Płyta tylko w Stanach osiągnąła rekordowy nakład 5 milionów sztuk.

Na pierwszym od 4 lat koncercie w Polsce zaprezentuje utwory z nowej, wydanej niedawno płyty „Natalie Cole En Español”. Bilety można nabyć klikając poniższy button.

Polecane