Neony – nowy singiel i koncerty


2012.02.28

opublikował:

Neony – nowy singiel i koncerty

W Toruniu, Poznaniu i Zielonej Górze odbędą się niebawem “gitarowe melanże” czyli klubowe koncerty. Towarzyszyć im będzie premiera bardzo imprezowego singla „Upijam się miastem”.

Od premiery pierwszego krążka minął ponad rok. Rok wyjazdów z Tourbusem – najbardziej rockandrollowym autobusem w tym kraju. Na dachu nietypowego autosanu zespół zagrał ponad 20 koncertów m.in. z Brodką, Abradabem, Muchami, Tede, Pogodno czy zespołem Biff. Jako zwycięzcy konkursu Jarocin 2010  wystąpili też na ubiegłorocznym festiwalu  aż dwa razy, na dużej  i małej scenie. Neony, jak przystało na debiutujący polski band rockandrollowy, zagrali też na Heineken Opener Festival w Gdyni.

„Gorący Styczeń”, „Muszę porozmawiać o tym z Tobą”, „Pani Zuo” to trzy pierwsze single Neonów, do których powstały jednocześnie klipy. Najnowszy singiel, „Upijam się Miastem” dostanie niebawem nowy obrazek. Zmontowany przez sam zespół nieoficjalny klip będzie ostatnim reprezentującym płytę „Niewolnicy Weekendu”, a jego premiera odbędzie się na stronie Neonów: www.neony.art.pl.

Jesień 2011 była pracowitym okresem. Zespół pracował nad nowym materiałem na drugą płytę. Niektóre z utworów zostaną zarejstrowane już wiosną, a premiera nowego krążka planowana jest na jesień 2012. „Słoneczne Baterie”, „Piosenka za 100zł” czy „Wolne Pociągi” to najnowsze kompozycje, które jak na razie można usłyszeć wyłącznie na koncertach, jednak wiosną Neony planują uchylić rąbką tajemnicy w filmie dokumentującym pobyt w “Prusiewicz studio”, gdzie zespół zarejestrował 5 utworów live.

Film zrealizowany został przez młodych wrocławskich artystów, fotografa Mariusza Cieniawę i reżysera Piotra Naumowicza przy wsparciu Red Bull Tourbus. Wizyta w studio była nagrodą w konkursie młodych zespołów Jarocin 2010. Poza wykonaniami live  w filmie znajdzie się wiele “naturalnych” sytuacji z życia zespołu, które zradzają prawdziwy charakter “wrocławskiej czwórki”.

Pierwszym przystankiem otwierającym koncertowy sezon Neonów będzie Toruń w klubie studenckim Od Nowa, następnie klub Pod Minogą w Poznaniu. W Zielonej Górze na tej samej scenie wystąpi również lokalne Bezsensu czyli najlepszy lubuski zespół grający alternatywny emo rock według Gazety Lubuskiej.

Oby czasy kiedy zespoły odnoszące sukcesy w Jarocinie stawały się popularne i znane publiczności w calej powrociły, a Neony okazały się zespołem, który potrafi zaskakiwać i wpływać na stan polskiego rockandrolla. Sprawdźcie ich na koncertach!

2 marca

OD NOWA, Toruń, ul. Gagarina 37 a, godz. 203 marca

POD MINOGĄ, Poznań, ul. Nowowiejskiego 8, godz. 194 marca

STRASZNY DWÓR [Neony Bezsensu], Zielona Góra, Kazimierza Wielkiego 21, godz. 19.30

Tagi


Polecane

Share This