Nergal i John Porter niespodziewanie ponownie łączą siły. „Dopóki on jeszcze jest na wolności, coś trzeba robić razem”

Wcześniejsze deklaracje Nergala raczej nie dawały nadziei na ponowną współpracę.


2021.04.29

opublikował:

Nergal i John Porter niespodziewanie ponownie łączą siły. „Dopóki on jeszcze jest na wolności, coś trzeba robić razem”

foto: Karol Makurat / tarakum.pl

Współpraca Nergala i Johna Portera pod szyldem Me And That Man przyniosła dobrze przyjęty album „Songs of Love and Death” i promującą go trasę koncertową. Niestety, z czasem okazało się, że drogi obu panów muszą się rozejść ze względu na różnicę charakterów.

To nie była najłatwiejsza współpraca w moim życiu, co oznacza mniej więcej tyle, że była najtrudniejszą. To nie działało. Wcześniej czy później jeden zabiłby drugiego, więc lepiej pozostać żywym i z dala od siebie – komentował Nergal.

Sprawdź także: Nergal opowiedział o rozstaniu z Johnem Porterem

Wypowiedź lidera Behemotha można było odebrać jako jednoznaczną deklarację niechęci do odnowienia współpracy z Porterem, tymczasem właśnie dowiedzieliśmy się, że panowie wkrótce znów połączą siły, ruszając w trasę jako Me And That Man. Zespół zapowiedział, że latem zawita do kilku polskich miast.

Dopóki on jeszcze jest na wolności, coś trzeba robić razem – śmieje się John Porter, nawiązując pozwów organizacji katolickich przeciw Nergalowi.

Oto rozpiska nadchodzącej trasy:

06.08 – Wrocław, HotSpot
07.08 – Katowice, Plener P23
08.08 – Kraków, Nowa Rezydencja
12.08 – Poznań, SkwerPlay
13.08 – Warszawa, Letnia Scena Progresji
27.08 – Olsztyn, Amfiteatr
29.08 – Gdańsk, B90
11.09 – Aleksandrów Łódzki, Summer Dying Loud

W marcu 2020 zespół – już bez Portera w składzie – wydał druga płytę „New Man, New Songs, Same Shit vol.I” na której pojawiło się wiele znanych osobistości ze świata muzyki (m.in. Corey Taylor, Jorgen Munkeby, Niklas Kvarforth, Ihsahn, Jerome Reuter, Sivert Hoyen).

Polecane

Share This