Nergal niczym Pih? Nowa inicjatywa lidera Behemoth


2019.04.12

opublikował:

Nergal niczym Pih? Nowa inicjatywa lidera Behemoth

fot. P. Tarasewicz / CGM.PL

Adam Nergal Darski nie ma w Polsce łatwo. Prostety przed koncertami, procesy o obrazę uczuć religijnych to dla niego i jego zespołu Behemoth szara codzienność. – Niestety smutna prawda jest taka, że w Polsce twórcy są dziś uciszani, szantażowani przestarzałymi paragrafami i wreszcie zmuszani do sądowych batalii. O ich i waszą wolność – zwraca się do fanów Nergal, jednocześnie dziękując im za wsparcie, na które zawsze może liczyć i informując o swojej nowej inicjatywie.

Muzyk rusza z projektem Non Serviam, dzięki któremu chce wesprzeć działalność fundacji Wolność Od Religii. Artysta obiecuje regularnie przekazywać na aukcje internetowe obrazy, rysunki i zdjęcia, które otrzymuje od fanów. – Moje szafy ich nie pomieszczą, wiem jednak, że wielu z was chętnie stałoby się ich właścicielami – wyjaśnia. Poniżej publikujemy wpis muzyka, w którym znajdziecie linki do aktualnych aukcji. – 60% dochodu przeznaczone będzie na działalność fundacji Wolność Od Religii, reszta zaś pokrywać będzie koszty batalii sądowych wytaczanych z iście średniowiecznego paragrafu o obrazę uczuć religijnych. Czas zacząć wstawać z kolan – komentuje artysta.

„Non Serviam”, czyli przypisywany Lucyferowi zwrot oznaczający „nie będę służył” to nie tylko nazwa nowej inicjatywy lidera Behemoth, ale również tytuł planowanej na maj płyty Piha. Kto by pomyślał, że artyści z tak odległych muzycznych światów wykorzystają to samo hasło w niewielkim odstępie czasu.

Polecane

Share This