Netflix wyda ponad 12 miliardów dolarów w 2018 roku


2018.07.07

opublikował:

Netflix wyda ponad 12 miliardów dolarów w 2018 roku

foto: mat. pras.

Według „The Economist”, Netflix w 2018 roku na nowe filmy i seriale prawdopodobnie wyda ponad 12 miliardów dolarów. Według niektórych szacunków ta kwota może zbliżyć się nawet do 13 miliardów dolarów. Jeśli te prognozy się sprawdzą, to platforma na nowe produkcje wyda więcej, niż jakiekolwiek studio filmowe i telewizyjne na świecie.

Znaczna część tej kwoty zostanie przeznaczona na filmy i seriale muzyczne, jednak nie podano, jaki to będzie procent. Wiadomo jednak, że Netflix nie może pozwolić sobie na to, żeby odpuścić rynek muzyczny. Jedne z jego największych hitów, czyli „Rapture”, „What Happened, Miss Simone?” i „The Art of Organized Noize” zdobyły wiele nagród i przyniosły firmie miliony dolarów.

Netflix rozpoczął swją działaność w 1997 roku. Na początku działał jako wysyłkowa wypożyczalnia DVD, potem przekształcił się w serwis internetowy. W tym roku platforma zaoferuje swoim klientom ponad 80 filmów fabularnych i będzie produkować (lub nabywać licencję) ok. 700 filmów i seriali. Dla przykładu Warner Bros. wyprodukuje w tym roku „tylko” 23 filmy, które trafią do kin.

Polecane

Share This