New Model Army – nowy album już w sklepach


2013.09.29

opublikował:

New Model Army – nowy album już w sklepach

Na półkach sklepowych można już znaleźć „Between Dog And Wolf” – nowy studyjny album New Model Army. Muzycy sami wyprodukowali krążek, natomiast  miks to dzieło Joe Barresiego, który ma na koncie współpracę z Tool, Queens Of The Stone Age, Bad Religion czy Soundgarden. Na płycie fani usłyszą również po raz pierwszy nowego basistę kapeli, którym został Ceri Monger. Zawartość „Between Dog And Wolf” to  czternaście nowych piosenek.

Justin Sullivan opowiada o albumie: Na tej płycie chcieliśmy zrobić coś nowego, coś, czego jeszcze w naszej twórczości nie było. Wyszło chyba lepiej niż się spodziewaliśmy, a brzmieniowo bez wątpienia jest to nasz najlepszy album. Tytuł płyty został zaczerpnięty ze średniowiecznego francuskiego powiedzenia mówiącego, że o zmierzchu trudno odróżnić psa od wilka, czyli przyjaciela od wroga. To idealnie pokazuje przemianę, jaką przeszliśmy dzięki temu krążkowi. Od wydania ostatniego albumu minęły burzliwe cztery lata, w tym czasie zmarł nasz menadżer, pożar strawił nasze studio i cały nasz sprzęt, a nasz poprzedni basista, Nelson, odszedł. Straciliśmy dosłownie wszystko. Wykorzystaliśmy to, aby nadać wszystkiemu nowy początek – część zmian nastąpiła, gdy dołączył Ceri i wprowadził nową energię. Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym albumem i tym, co przyniesie przyszłość.

{reklsma-ebilet}

W październiku New Model Army dadzą cztery koncerty w Polsce. Grupa wystąpi w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj .

Tracklista:

1. Horsemen

2. March In September

3. Seven Times

4. Did You Make It Safe?

5. I Need More Time

6. Pull The Sun

7. Lean Back And Fall

8. Knievel

9. Stormclouds

10. Between Dog And Wolf

11. Qasr El Nil Bridge

12. Tomorrow Came

13. Summer Moors

14. Ghosts

Polecane

Share This