New Model Army zapowiadają płytę i koncerty w Polsce


2019.05.14

opublikował:

New Model Army zapowiadają płytę i koncerty w Polsce

fot. mat. pras.

23 sierpnia ukaże się nowy studyjny album prawdziwej legendy, formacji New Model Army. Krążek zatytułowany „From Here” będzie zawierał dwanaście nowych kompozycji.

Nowa płyta została nagrana na początku tego roku na malutkiej, norweskiej wyspie Giske, na której mieści się się niesamowite studio Ocean Sound Recordings. Album odzwierciedla spektakularną izolację tego środowiska, ale ma też głębokie przesłanie dla świata, w którym wszyscy żyjemy i czasów, których doświadczamy.

Każdy z nas ma inne życie i inny gust niemal w każdej kwestii, również w muzyce. Jedyne, co nas łączy, to miłość do ponurych, otwartych, zimnych, surowych krajobrazów – wody, śniegu, skał. To było idealne miejsce dla nas, aby wspólnie pracować nad płytą – przez cały czas pracy mogliśmy patrzeć w niebo, morze i topniejący śnieg w górach, wszystko to cały czas się zmieniało. Zasadne jest wrażenie, że ta płyta jest inna od poprzednich, ale też wciąż zawiera wszystkie elementy, które charakteryzują naszą szczególnie niezidentyfikowaną muzykę – być może nawet bardziej niż kiedykolwiek. A „From Here” było oczywistym tytułem. Płyta należy do wyjątkowego miejsca i szczególnego czasu – co dzieje się na świecie, gdzie jesteśmy jako zespół i gdzie jesteśmy jako ludzie – komentują muzycy grupy.

Zespół wyruszy w dużą trasę koncertową promująca płytę, która nie ominie także Polski:

13.10 – Poznań, Tama
15.10 – Gdynia, Ucho
16.10 – Warszawa, Proxima
17.10 – Wrocław, Stary Klasztor
18.10 – Kraków, Kwadrat

Tracklista:

1. Passing Through
2. Never Arriving
3. The Weather
4. End Of Days
5. Conversation
6. great disguise
7. Where I Am
8. Hard way
9. Watch And Learn
10. Maps
11. Setting Sun
12. From Here

Polecane

Share This