Newsted – płyta „Heavy Metal Music” do odsłuchu (audio)


2013.07.31

opublikował:

Newsted – płyta „Heavy Metal Music” do odsłuchu (audio)

Album zespołu Newsted, na czele którego stoi Jason Newsted, były muzyk m.in. Metalliki i Voivod, trafi do sprzedaży 6 sierpnia.

Oprócz Jasona w zespole grają także gitarzysta Jessie Farnsworth i perkusista Jesus Mendez Jr. Cała trójka po raz pierwszy spotkała się w ramach wspólnego jam session 3 lata temu w należącym do Jasona Chrophouse Studio w Kalifornii i od tego czasu można datować nieformalny początek pracy nad pierwszą płytą tria. Podczas ostatniej trasy koncertowej, w ramach której zespół wystąpił m.in. w Warszawie (Impact Festival 2013), dołączył do nich czwarty członek zespołu – Mike Mushok ze Staind.

Muzyka na „Heavy Metal Music” jest tak bezkompromisowa jak sam tytuł tej płyty – a udostępnione do promocji utwory „Twisted”, „Heroic Dose” i „Above All” od razu zyskały akceptację i szacunek fanów mocnego brzmienia, którzy przez lata (podobnie zresztą jak sam Jason) czekali na jego opóźniający się z przyczyn zdrowotnych powrót. Promocji krążka towarzyszy hasło `Listen to metal` i trudno chyba o jaśniejszy przekaz i wskazówkę tego, czego po formacji Newsted można się spodziewać.

Tracklista:

1. Heroic Dose

2. Soldierhead

3. …As The Crow Flies

4. Ampossible

5. Long Time Dead

6. Above All

7. King Of The Underdogs

8. Nocturnus

9. Twisted Tail Of The Comet

10. Kindevillusion

11. Futureality

12. Spiderbiter

13. Godsnake

14. Skyscraper

Polecane

Share This