Nick Cave i Grinderman na festiwalu Era Nowe Horyzonty


2011.05.14

opublikował:

Nick Cave i Grinderman na festiwalu Era Nowe Horyzonty

Nick Cave wraz z zespołem Grinderman będą główną muzyczną atrakcją tegorocznego festiwalu Era Nowe Horyzonty, jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce, który odbędzie się w dniach 21 – 31 lipca we Wrocławiu. – Występ Cave’a podczas tegorocznego festiwalu to spełnienie marzeń moich oraz Romana Gutka – powiedział Kostas Georgakopulos, dyrektor muzyczny festiwalu Era Nowe Horyzonty. – Jestem przekonany, że będzie to także ziszczenie marzeń wielu polskich fanów tego artysty. To jeden z ostatnich tej klasy muzyków rockowych, obok Davida Bowie, Boba Dylana, Petera Gabriela Prince’a czy Mike’a Pattona, którego gościliśmy w ubiegłym roku. Mimo wielu lat obecności na scenie ciągle jest witalny, szczery, bezkompromisowy i wiarygodny w tym co robi – a to gwarantuje wyjątkową jakość jego występu.

Muzycy przyjadą promować swój nowy krążek, Grinderman 2. – Moim zdaniem to jedna z lepszych, jeśli nie wręcz najlepsza płyta Cave’a w jego karierze  – dodał Georgakopulos. – Spodziewam się naprawdę fantastycznego muzycznego wydarzenia. Przemawia za tym fakt, że będzie to ostatni koncert Grindermana podczas trasy, więc zespół nie będzie już obarczony perspektywą kolejnych występów, a wyjątkowy klimat Wyspy Słodowej, na której odbędzie się koncert, na pewno ułatwi stworzenie wyjątkowej atmosfery. Dlatego już dziś gorąco zapraszam na ten wyjątkowy koncert oraz na pozostałe wydarzenia festiwalowe, które przedstawiają się nie mniej atrakcyjnie. 

Grinderman to zespół założony w 2006 roku przez część grupy Nick Cave and the Bad Seeds. Trasa koncertowa po Europie, promująca ich nowy krążek, rozpocznie się koncertem 26 maja w Barcelonie. Zespół odwiedzi także m.in. Irlandię, Rosję, Belgię, Grecję i Norwegię, a swoje tournée zakończy w Polsce. Będzie to jak dotąd jedyny koncert zespołu w naszym kraju.

Bilety na koncert Grindermana w sprzedaży od 25 maja na stronie www.enh.pl oraz w Ticketpro www.ticketpro.pl. Ceny biletów do 30 czerwca wynoszą od 100 do 180 zł, od 1 lipca natomiast od 120 do 210 zł.

Polecane

Share This