Nick Cave zagra dziś we Wrocławiu


2011.07.29

opublikował:

Nick Cave zagra dziś we Wrocławiu

Od wczorajszego popołudnia Nick Cave, australijski wokalista, poeta i pisarz jest w stolicy Dolnego Śląska. Dziś wieczorem wraz z zespołem Grinderman na wrocławskiej Wyspie Słodowej jedyny koncert w Polsce.

Grinderman jest tegoroczną muzyczną gwiazdą Międzynarodowego Festiwalu Filmów Nowe Horyzonty. Zespół przyjechał do Wrocławia w ramach trasy koncertowej promującej najnowszą płytę formacji zatytułowaną Grinderman 2. Wrocławski koncert będzie jedynym występem Grindermana w Polsce.

Nick Cave przyjechał do Wrocławia aż na dwa dni. Gdzie go można spotkać? Ułatwieniem dla fanów jest fakt, że artysta porusza się po Wrocławiu autem marki Mercedes-Benz model S 350 BlueTEC 4MATIC w kolorze czarnym. Samochodu użycza zespołowi oficjalny partner motoryzacyjny festiwalu – dolnośląski dealer Mercedes-Benz Mirosław Wróbel Sp. z o.o.

Zespól Grinderman powstał w 2007 roku. Z legendarnym artystą we współpracę przy tym projekcie muzycznym weszli: Warren Ellis, Martyn Casey i Jim Sclavunos. Grinderman 2 to, jak sama nazwa wskazuje, drugi album w dorobku formacji. Koncert zespołu już dziś o 22.00 na Wyspie Słodowej.

Polecane

Share This