„Nie LGBT, tylko jak z banknotów chcę tęczę” – Francuz Mordo łączy siły z Alberto- Francuz Mordo łączy siły z Alberto


2021.08.06

opublikował:

„Nie LGBT, tylko jak z banknotów chcę tęczę” – Francuz Mordo łączy siły z Alberto- Francuz Mordo łączy siły z Alberto

Francuz Mordo urodził się w 1999 roku w Polsce, jednak jako 6-latek przeprowadził się do Paryża. Skąd pomysł na pseudonim? We Francji mówią na mnie Polak, w Polsce – Francuz. Dlatego tworząc w ojczyźnie postanowiłem nawiązać do tego, jak jestem nazywany – mówi 22-latek.

Poważnie o rapie gracz labelu Gm2l zaczął myśleć po swoim numerze nagranym w akcji #hot16challenge. Po trzymiesięcznym okresie spędzonym w Polsce w czasie lockdownu w 2020 roku, raper wrócił do Paryża i od tego momentu większość czasu spędzał w studiu, gdzie nagrywał swoją muzykę.

Zdecydowanie większą łatwość mam w pisaniu tekstów po francusku, ale cały czas pracuję także nad tworzeniem po polsku – tłumaczy Francuz Mordo. Raper zaliczył oficjalny debiut na polskiej scenie hip-hopowej utworem „JACK MIEL FREESTYLE”.

Alberto to jeden z najbardziej obiecujących raperów w Polsce. Jego premierowy numer „Dwutakt” ma 31 milionów wyświetleń i ponad 18 milionów odsłuchań w serwisie Spotify. Jego drugi solowy kawałek pt. Strzał również został przyjęty bardzo dobrze i został odtworzony prawie 6 milionów razy. Alberto gościnnie pojawił się w trackach Malika Montany, Mr. Polska, Dj. Frodo, czy ZBUKU.

Teraz raperzy połączyli siły i wspólnie stworzyli numer pt. „Czarne BMW”. Bit wyprodukował Swizzy.

Polecane

Share This