„Nie patrz jak ja tańczę” v. 2.0


2010.11.28

opublikował:

„Nie patrz jak ja tańczę” v. 2.0

Utwór „Nie patrz jak ja tańczę” z repertuaru Perfectu nigdy nie doczekał się studyjnego nagrania. Okazja ku temu nadarzyła się w 2009, gdy grupa WU-HAE przygotowywała Operę Nowohucką – koncept album nagrywany z okazji 60-lecia Nowej Huty.

Wzięli oni wówczas na warsztat socrealistyczne wiersze Wisławy Szymborskiej i Adama Ważyka, a także właśnie „Nie patrz jak ja tańczę” grupy Perfect. Do udziału w Operze Nowohuckiej zaprosili m.in. Macieja Maleńczuka, Olafa Deriglasoffa i Piotra Wróbla (AKURAT), a także Grzegorza Markowskiego.


Grzegorz Markowski: Bzyk jest nieszablonowym i jednym z najzdolniejszych producentów i muzyków młodego pokolenia, więc gdy zadzwonił do mnie z pytaniem czy nie chciałbym wziąć udziału w czymś co właśnie tworzy, nie wahałem sie ani chwili. Bardzo się ucieszyłem, gdy okazało się, że chce odkurzyć jeden z utworów Perfectu.Z Bzykiem znamy się już od kilku lat i nie była to nasza pierwsza współpraca artystyczna. Zawsze przy takich okazjach świetnie się bawimy i tak też było tym razem. To świetna interpretacja tego utworu. Nie patrz jak ja tańczę, to klasyka Perfectu, która została przez WU-HAE okryta w nowe szaty, dzięki którym utwór stał się magiczny.

Bzyk: Zależało nam na tym, aby tchnąć w ten utwór nową duszę, sprawić, by brzmiał nowocześnie. Jednocześnie nie chcieliśmy odbierać mu klimatu, który posiadały wykonania Perfectu. Nieskromnie twierdzę, że się nam udało. A praca z Grześkiem? To perfekcjonista 🙂

Utwór „Nie patrz jak ja tańczę” pochodzi z płyty Opera Nowohucka, która ukazała się w listopadzie 2009 jako limitowane wydanie kolekcjonerskie. Muzyka zamieszczona była na pendrivie zamkniętym w metalowej puszcze, a na rynek wypuszczonych zostało 1000 sztuk. Wydawnictwo nie jest już dostępne. „Nie patrz jak ja tańczę”, to ostatni singiel i teledysk z Opery Nowohuckiej. Aktualnie Bzyk pracuje wraz z Piotrem Wróblem nad nowym projektem NOHUCKI, którego płyta ma się ukazać w 2011 roku.

utwór:

Nie patrz jak ja tańczę

WU-HAE fet. Grzegorz Markowski

z płyty: Opera Nowohucka

słowa: Zbigniew Hołdys

muzyka: Perfect

aranżacja: Marcin Bzyk Nohucki

produkcja: Marcin Bzyk Nohucki

teledysk:

Nie patrz jak ja tańczę

zdjęcia: Aleksandra Marciniak

montaż: Marcin Bzyk Nohucki

Polecane

Share This