„Nie zmarnuj swojego życia”- raperzy z programem dla szkół


2013.10.10

opublikował:

„Nie zmarnuj swojego życia”- raperzy z programem dla szkół

Dwaj raperzy – Bęsiu i DJ Yonas – ruszają z misją do warszawskich gimnazjów i liceów. Ich cel to mówić o tym, jak można pięknie żyć i tego życia nie marnować. W październiku uczniowie 12 szkół wezmą udział w programie profilaktycznym połączonym z koncertem z wartościami chrześcijańskimi. Każdego miesiąca – przez cały rok szkolny – pozytywne przesłanie raperów będzie słyszeć nawet kilka tysięcy uczniów.

Widzimy, co się dzieje z polską młodzieżą. Przez pogubienie, młodzi są skłonni szukać rozwiązania swoich problemów w alkoholu, narkotykach, „dopalaczach”… Chcemy ich zachęcić, żeby nie marnowali sobie życia – mówi Paulina Trzcińska, koordynator projektu „Nie zmarnuj swojego życia”.

Spotkania w szkołach poprowadzą raperzy, tworzący skład RYMcerze. Są to dwaj przyjaciele: Jonatan Blank (DJ Yonas) i Łukasz Bęś (Bęsiu). Będą dzielić się swoimi doświadczeniami walki z nałogami i szukania miejsca w życiu. A wszystko językiem młodzieży – bez zadęcia i patosu, tylko prosto z serca. Sam siedem lat temu byłem w beznadziejnej sytuacji, ale odbiłem się. Nawróciłem się, a moje życie zmieniło się o 180 stopni. Teraz chcę mówić o tym doświadczeniu młodym ludziom. Chcę ich ostrzegać przed próbowaniem jakichkolwiek używek – deklaruje Bęsiu.

{reklama-hh}

Program „Nie zmarnuj swojego życia” składa się z dwóch części. Podczas pierwszej, raperzy dzielą się swoimi doświadczeniami życiowymi i mówią o profilaktyce uzależnień. Druga część to koncert z wartościami chrześcijańskimi. Celem projektu jest ostrzeżenie młodych ludzi przed zmarnowaniem życia. Prowadzący program przekażą wskazówki, jak można dobrze i pięknie żyć zgodnie z wartościami chrześcijańskimi i nauką Kościoła. Podkreślą również autorytet Grona Pedagogicznego i Katechetów, którzy codziennie pełnią misję wychowywania młodego pokolenia.

RYMcerze są zespołem doświadczonym w prowadzeniu takich spotkań. Od wielu lat zapraszani są na rekolekcje oraz na koncerty w domach dziecka, ośrodkach wychowawczych, schroniskach, poprawczakach, więzieniach itp. Występują na festiwalach polskich i zagranicznych.

Szczegółowy harmonogram spotkań poznamy wkrótce.

Polecane

Share This