Nie żyje Maxi Jazz, lider Faithless

Artysta miał 65 lat


2022.12.25

opublikował:

Nie żyje Maxi Jazz, lider Faithless

– Z załamanym sercem informujemy, że Maxi Jazz zmarł zeszłej nocy. Był człowiekiem, który zmienił nasze życie na wiele sposobów. Nadał naszej muzyce właściwy sens i przesłanie – napisali w poście Rollo i Sister Bliss.

Lider Faithless zmarł 23 grudnia. Na razie nieznana jest przyczyna śmierci muzyka. Wiadomo, że artysta zmarł we śnie. Miał 65 lat.

– Był cudownym człowiekiem, który miał czas dla każdego i miał mądrość, która była zarówno głęboka, jak i przystępna. Praca z nim była dla mnie zaszczytem i oczywiście prawdziwą przyjemnością. Był genialnym autorem tekstów, DJ-em, buddystą, wspaniale prezentował się na scenie, był miłośnikiem samochodów, gadułą, piękną osobą, kompasem moralnym i geniuszem. Przesyłam miłość wszystkim, którzy dzielili naszą muzyczną podróż – napisała na Twitterze Sister Bliss.

Maxi Jazz czyli Maxwell Fraser był liderem grupy Faithless, kompozytorem, DJ-em, wokalistą i producentem. Faithless to jeden z najważniejszych zespołów muzyki elektronicznej, który sprzedał ponad 15 milionów albumów. Do największych hitów Maxi Jazza, Sister list i Rollo należą „God Is A DJ”, „I Want More” czy „We Come One”. W 2011 roku zespół zawiesił działalność po 15 latach działalności. Faithless wrócili w 2015 roku w związku z 20-leciem. Zagrali wtedy kilka koncertów, m.in. na Openerze. W 2020 roku Fathless wydali pierwszy album bez udziału Maxi Jazza. Ten skupił się na działaności w Maxi Jazz & The E-Type Boys.

Polecane

Share This