Niebawem „Live” Totentanz


2009.11.15

opublikował:

Niebawem „Live” Totentanz

Totentanz jest zespołem, który zadebiutował w 2007 roku i już zdołał zaznaczyć swoją obecność na krajowej scenie rockowej. Dorobek zespołu to dwie płyty wydane przez Mystic Production – Nieból i Zimny dom, bardzo wysoko oceniane przez odbiorców i krytykę (Płyta Rocku w Antyradio, Debiut Roku – Metal Hammer, uplasowana pozycja na radiowej liście Trójki).

Najnowsze, jeszcze świeże wydawnictwo to płyta zawierająca w sobie zarówno mocne, gitarowe uderzenie jak również zaangażowaną lirykę. Totentanz porusza się w klimatach niepokojących, trudnych, a zarazem przyziemnych – krytykując i piętnując otaczającą nas rzeczywistość a z drugiej strony odsłaniając te pogodniejsze strony życia. Dzięki tak interesującemu przekazowi, Totentanz ma także swoje miejsce w branżowych mediach, pojawiając się na okładce magazynu Mystic Art oraz udzielając szeregu wywiadów dla ogólnopolskich stacji radiowych, telewizyjnych i wydawnictw muzycznych.

Inspiracje zespołu to szeroka gama różnorodnych wykonawców (głównie zagranicznych) od spokojnych klimatów Jamesa Blunta, przez Deftones, Foo Fighters, po drapieżne riffowanie w stylu Rammstein.

Totentanz rozpoczął rok 2009 zaznaczając swoją obecność na kilkunastu listach przebojów utworami z najnowszej płyty Zimny dom. Tytułowy utwór z najnowszego krążka bardzo szybko znalazł się w czołówce listy przebojów krajowej Trójki, która zaprosiła Totentanz do zagrania prestiżowego koncertu w studio im. Agnieszki Osieckiej, transmitowanego na początku lutego i przyjętego z ogromnym entuzjazmem przez publiczność i krytyków. Zespół gościł też w programie Minimax, prowadzonym przez radiową legendę – Piotra Kaczkowskiego.

Totentanz został również doceniony przez publiczność i organizatorów festiwalu rockowego w Węgorzewie oraz wielu tegorocznych festiwali studenckich na które został zaproszony jako główna atrakcja imprezy. W ciągu dwóch ostatnich lat prócz koncertów indywidualnych zespół zagrał u boku takich wykonawców jak IRA, Maciej Maleńczuk, Riverside, Testament czy Moonspel (dwa ostatnie w ramach ogólnopolskiego festiwalu Hunter Fest).

Obecnie Totentanz skoncentrował się na promowaniu nowego krążka, intensywnie koncertując w całym kraju. Na żywo zespół uwalnia olbrzymi ładunek energii, o czym mogą się przekonać wszyscy bywalcy koncertów.

Planowana premiera płyty Pt. „Live” 3.12.2009

Zespół tworzą:

Rafał Huszno – śpiew, gitary

Sebastian Mnich – perkusja

Erik Bobella – bas

Adrian Bogacz – gitary

www.totentanz.pl

Najbliższe koncerty:

16.11.2009 Poznań

Totentanz & Carrion

miejsce: klub Blue Note

godz: 20.00

28.11.2009 Rzeszów

Totentanz & Carrion

miejsce:klub muzyczny Od Zmierzchu do Świtu

godz: 19.00

29.11.2009 Lublin

Totentanz & Carrion

support: Lustro

miejsce: klub Graffiti

godz: 20.00

03.12.2009 Tarnów

Premiera DVD „Totentanz Live z Orkiestrą Kameralną”

w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury „TCK”

 

04.12.2009 Kalisz

Totentanz & Carrion

miejsce: klub Pod Muzami

 

05.12.2009 Częstochowa

Totentanz & Carrion

support: Veal

miejsce: klub Galeria Teatr From Polan

godz: TBA

 

06.12.2009 Warszawa

Totentanz & Carrion & Winger & Markonee & Nutshell

miejsce: klub Progresja

godz: 19.00 start

Polecane

Share This