„Nieprzeboje” Wojciecha Manna w kolejnej odsłonie


2015.03.10

opublikował:

„Nieprzeboje” Wojciecha Manna w kolejnej odsłonie

„Wojciech Mann prezentuje Nieprzeboje” to unikatowa seria płyt, zawierających autorski wybór utworów rekomendowanych przez znanego dziennikarza i krytyka muzycznego Wojciecha Manna. Premiera drugiego wydawnictwa z trzyczęściowej serii, czyli „Krok 2” już 2 marca 2015. „Nieprzeboje” sygnuje Wytwórnia Muzyczna MTJ. 

Czym rożni się ta edycja od poprzedniej? Na pewno nie zasadą. Konsekwentnie zebrałem tu utwory muzyczne, które moim zdaniem są dobre, a nawet bardzo dobre, ale z różnych przyczyn nie królowały na listach bestsellerów – zapowiada autor kompilacji Wojciech Mann. Zresztą to „królowanie” wcale nie jest gwarancją jakości piosenki. Popularność w żadnym  wypadku nie jest równoznaczna z wartością.

Piosenki, jakie znalazły się na nowym dwupłytowym wydawnictwie, to przede wszystkim utwory rockowe, bluesowe i country. Artyści na płytach z „Kroku 2” to w większości inni muzycy niż Ci z pierwszej części „Nieprzebojów” (Krok 1), której premiera miała miejsce w listopadzie 2014 roku. Obecnie usłyszymy m.in. Spin Doctors, Grand Funk Railroad czy Black Star Riders. Pojawił się także Leslie West, Dale Watson czy kanadyjska wokalistka Sass Jordan, będąca również częścią innego zespołu, który znalazł się na wydawnictwie – Something Unto Nothing (S.U.N.), formacji stworzonej z udziałem m. in. Briana Tychy’ego, członka grupy Whitesnake.

Wybierając utwory do „Kroku 2” doznawałem uczucia określanego jako „embarras de richesse”, czyli kłopotu wynikającego z obfitości materiału. Skoro firmuję tę kompilację swoim nazwiskiem – mówi Wojciech Mann.  Oddzieliłem te utwory, które mi się mniej podobały, od tych, które mi się podobały bardziej. Te, które mi się podobały bardziej, znalazły się na płycie. Potem okazało się, że wśród tych, które przez chwilę nieco mniej lubiłem, są takie, które również absolutnie lubię bardziej. Ale program „Kroku 2” był już zamknięty. Pozostaje więc jedynie kontynuacja cyklu i myślenie o „Kroku 3”.

Wojciech Mann to  jeden z najbardziej charyzmatycznych i opiniotwórczych dziennikarzy muzycznych w Polsce, autor tekstów piosenek, tłumacz tekstów piosenek z języka angielskiego. Na stałe współpracuje z Programem 3 Polskiego Radia (od 1965 roku). Od lat związany również z TVP2, współautor legendarnych programów takich jak Non Stop Kolor, Za chwilę dalszy ciąg programu czy Bardzo ostry dyżur. W latach 1993-2012 roku prowadził program Szansa na sukces, był głosem w 5-10-15, prowadzącym program Duże dzieci. W latach 90. współprowadził także talk show MdM (z Krzysztofem Materną, TVP1).  Autor książek: Kroniki wariata z kraju i ze świata (2012, Znak), RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą (2010, Znak) oraz z Krzysztofem Materną Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami (wyd. 1: 1995, wyd.2: 2011, Znak).

„Wojciech Mann prezentuje Nieprzeboje. Krok 2” –  tracklista:

CD 1

1. S.U.N. -. Nomad

2. Black Star Riders – Blues Ain`t So Bad

3. Cee Cee James. – Wounds

4. Grand Funk Railroad – We`re an American Band

5. Montgomery Gentry – Work Hard, Play Harder

6. Larry Tillery – All Night Long

7. Dale Watson – Give Me More Kisses

8. Rita Chiarelli – 1000 miles

9. Spin Doctors – So Bad

10. Dana Fuchs – So Hard to Move

11. Vargas Blues Band – Blues Latino

12. Federal Charm – Tell Your Friends

13. The Western Sizzlers – Break the Rules

14. Leslie West – Dyin` Since the Day I Was Born

15. Tony Joe White & Lucinda Williams – Closing in on the Fire

16. Sugarloaf  – Green-Eyed Lady  

CD 2.

1. The Western Sizzlers – One More Beer

2. Kim Simmonds – Laura Lee

3. Carolyn Wonderland – Bad Girl Blues

4. Dale Watson – Slow Quick Quick

5. Kenny „Blues Boss” Wayne – Keep On Rockin’

6. James Solberg – Ballad of a Thin Man

7. Sass Jordan – What I Need

8. Spin Doctors – Scotch and Water Blues

9. Toronzo Cannon – Earnestine

10. The Blasters – Breath of My Love

11. Too Slim & the Taildraggers – Daddies Bones

12. Texas Tornados. – She Never Spoke Spanish To Me

13. S.U.N. – I’m the One

14. Federal Charm -Reconsider

15. The Kelly Richey Band -Hey Joe

16. Frijid Pink – House of the Rising Sun

Polecane

Share This