Niepublikowane demo Davida Bowie trafi na aukcję!


2020.07.21

opublikował:

Niepublikowane demo Davida Bowie trafi na aukcję!

foto: mat. pras.

To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich kolekcjonerów i fanów Davida Bowie! Na aukcję trafi nigdy nie publikowane demo zmarłego artysty. Nagranie powstało w 1966 roku kiedy Bowie podpisał kontrakt z Orbit Music. Demo zawiera numer „I Do Believe I Love You” i pójdzie pod młotek w Chippenham w piątek 23 lipca. Szacuje się, że może pójść nawet za pięć tysięcy funtów. Nagranie zostało znalezione przypadkowo, kiedy jeden z londyńskich sprzedawców przeglądał swoją kolekcję. To nie jedyny rarytas związany z Davidem Bowie, który znajdzie się na aukcji. Biorący udział w licytacji będą mogli wylicytować m.in. podpisany przez wokalistę LP „The Men Who Sold The World” z 1970 roku.

Jako jeden z nielicznych na tym świecie miałem przyjemność wysłuchać tego nagrania. Jestem nim szczerze zachwycony i nie mogę uwierzyć, że przez tak wiele lat nie ujrzało światła dziennego. Jestem przekonany, że ten przedmiot wywoła prawdziwą furorę wśród fanów Davida Bowiego, jak i kolekcjonerów – powiedział licytator Martin Hughes.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku w wieku 69 lat. Kilkanaście miesięcy wcześniej zdiagnozowano u niego raka wątroby, ale muzyk nie poinformował o tym swoich fanów. Choroba postępowała, a artysta odszedł dwa dni po swoich 69 urodzinach i premierze albumu „Blackstar”. Nie życzył sobie pogrzebu, jego ciało zostało skremowane, a prochy rozsypane na wyspie Bali. Po jego śmierci odbył się koncert na jego cześć oraz uhonorowano go pośmiertnie nagrodą BRIT Icon Awards.

SPRAWDŹ TAKŻE: Wyjątkowy koncert Kalego ukaże się na DVD

Sprawdźcie fragment demo wystawionego na aukcję.

Polecane

Share This